Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Eiropa

Par Nordea vadītāju iecelts Franks Vangs Jensens

Ziemeļvalstu lielākā banka Nordea ceturtdien paziņoja, ka par tās jauno vadītāju iecelts Franks Vangs Jensens laikā, kad uz banku tiek izdarīts aizvien lielāks spiediens samazināt izdevumus un palielināt ienākumus.

ES Tiesa: Operatīvajiem dienestiem jāspēj izsekot visi zvani uz 112(6)

Eiropas Savienības Tiesa ceturtdien noteikusi, ka policijai, ugunsdzēsības un neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestiem jāspēj noteikt zvanītāja atrašanās vieta visos gadījumos, kad piezvanīts uz ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112, neatkarīgi no tā, vai telefonam ir SIM karte.

Erdogans vēlas kodolieročus(4)

Arī Turcijai vajadzētu būt kodolieročiem, jo tādi ir citām valstīm, paziņojis Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans.

Džonsons met izaicinājumu Korbinam © DIENA(2)

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons izaicinājis opozīciju, aicinot nobalsot par pirmstermiņa vēlēšanu sarīkošanu 15. oktobrī, ja, kā paredzams, likumdevēji atbalstīs likumprojektu, kas nepieļauj bezvienošanās Brexit.

Slepkavībā Berlīnē specdienestu pēdas © DIENA(16)

Pagājušajā mēnesī Vācijas galvaspilsētā notikušās bijušā čečenu kaujinieka slepkavības izmeklēšanas laikā atklātā informācija likusi izteikt pieļāvumus, ka tā varētu būt saistīta ar Krievijas specdienestiem, jo ļoti atgādinājusi Apvienotajā Karalistē notikušo mēģinājumu nonāvēt dubultaģentu Sergeju Skripaļu, vēsta Politico.eu.

Bezvienošanās Brexit pretinieki sāk cīņu parlamentā © DIENA

Pēc vasaras pārtraukuma šodien darbu atsākušie Apvienotās Karalistes parlamenta pārstāvju palātas opozīcijas deputāti plāno jau ar pirmo darba dienu aktīvi rīkoties, lai panāktu tāda likumdošanas akta pieņemšanu, kas aizliegtu valsts izstāšanos no Eiropas Savienības bez vienošanās.