Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropa

Austrumukraina krievu ekonomiskajā telpā © DIENA(6)

Ukraina vakar oficiāli protestējusi pret Krievijas prezidenta Vladimira Putina rīkojumu, saskaņā ar kuru Austrumukrainas separātistu kontrolētie Doņeckas un Luhanskas apgabali faktiski tiek integrēti Krievijas ekonomikā. Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba, paziņojot par protesta notas iesniegšanu Krievijas Ārlietu ministrijai, uzsvēris, ka šis rīkojums ir pretrunā ar Minskā panāktajiem līgumiem, un aicinājis arī Vācijas un Francijas amatpersonas to nosodīt.

Vācijā jauns koronavīrusa izplatības maksimums(1)

Vācijā septiņu dienu vidējais koronavīrusa izplatības rādījās ievērojami pieaudzis, otrdien pavēstīja Roberta Koha institūts (RKI), norādot, ka tas sasniedzis 312,4 gadījumus uz 100 000 cilvēku, kas ir jauns maksimums kopš pandēmijas sākuma.

Austrijā spēkā stājas mājsēde nevakcinētajiem © DIENA

Austrijas policija no pirmdienas sākusi izlases veida pārbaudes, lai kontrolētu, kā tiek pildīts vakar spēkā stājies aizliegums pret Covid-19 nevakcinētajiem vai ar to nepārslimojušajiem pamest mājvietu. Iekšlietu ministrs Karls Nehammers paziņojis, ka jauno ierobežojumu kontrolei tiks palielināts policijas patruļu skaits un ka to pārkāpējiem draud līdz pat 1450 eiro naudas sods, vēsta Associated Press.

Lietuvā no šodienas atļautas tikai medicīniskās maskas vai respiratori(1)

Lai iegrožotu straujo jaunā koronavīrusa delta paveida izplatību, Lietuvā no šodienas noteikta stingrāka sejas aizsargmasku valkāšanas kārtība, proti, publiskajās iekštelpās, sabiedriskajā transportā un darbavietās vairs nevarēs uzturēties ar auduma masku vai pašdarinātu sejas aizsegu - par derīgu tiks uzskatīta vienīgi medicīniskā maska vai respirators.

Lukašenko draud apturēt gāzes piegādes Eiropai(13)

Baltkrievijas autoritārais līderis Aleksandrs Lukašenko ceturtdien brīdināja, ka atbildēs uz jaunām sankcijām, kas Minskai varētu tikt noteiktas migrantu krīzes kontekstā, draudot arī apturēt dabasgāzes tranzītu uz Eiropu.