Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropa

Latvija turpina pietuvoties ES vidējiem vakcinācijas pret Covid-19 rādītājiem

Latvija joprojām ieņem pirmspēdējo vietu Eiropas Savienībā (ES) pēc pirmās vakcīnas pret Covid-19 devas saņēmēju īpatsvara pieaugušo populācijā, tomēr vakcinācijas temps pēdējā laikā ir būtiski uzlabojies, ļaujot aizvien vairāk pietuvoties vidējiem ES rādītājiem, liecina Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (ECDC) apkopotie dati par laika periodu līdz 16.maijam.

Baltkrievijā apklusina neatkarīgo ziņu vietni Tut.by © DIENA

Baltkrievijas opozīcija un vairākas starptautiskās organizācijas vērsušās pret autoritārā prezidenta Aleksandra Lukašenko kārtējo soli režīma kritikas izskaušanā – kopš otrdienas slēgta pieeja neatkarīgajai interneta ziņu vietnei Tut.by, bet tās vadītāji aizturēti un apsūdzēti nodokļu nemaksāšanā. Acīmredzot Lukašenko ir nobažījies, ka vasarā varētu atsākties pret viņu vērstās protesta akcijas, tādēļ nolēmis apklusināt lielāko mediju, kas sniedza objektīvu informāciju.

ES pamatprogrammai Erasmus+ piešķirti vairāk nekā 28 miljardi eiro

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti otrdien pieņēma Erasmus+, kas ir Eiropas Savienības (ES) pamatprogramma izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā 2021. līdz 2027.gadam, piešķirot tai vairāk nekā 28 miljardus eiro no dažādiem avotiem, informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

Marokāņi ielaužas Spānijas anklāvā Seutā © DIENA(2)

Negaidī ta migrācijas krīze uzliesmojusi Spānijas Ziemeļāfrikas anklāvā Seutā, kur pirmdien ieradušies aptuveni 6000 nelegālo ieceļotāju no kaimiņos esošās Marokas. Ievērojot starp abām valstīm noslēgto vienošanos, liels skaits pilngadīgo vakar nosūtīti atpakaļ. Seutā ieradušies Spānijas armijas un policijas papildspēki, bet premjerministrs Pedro Sančess atcēlis dalību Āfrikas problēmām veltītā samitā Parīzē, lai visu uzmanību pievērstu krīzes risināšanai.

Apvienotajā Karalistē ierobežojumu kļūst mazāk © DIENA

Lielākajā daļā Apvienotās Karalistes vakar atcelta virkne ierobežojumu, kas mēnešiem ilgi bija noteikti Covid-19 pandēmijas dēļ. Tagad briti var izbaudīt lielāku pulcēšanās brīvību, ieturēt maltītes restorānos un krogos, tiek atvērti muzeji, izklaides vietas, sporta arēnas un viesnīcas. Premjerministrs Boriss Džonsons gan mudinājis tautiešus no jauna atgūtās brīvības izmantot apdomīgi, jo eksperti brīdina par strauju koronavīrusa Indijas paveida izplatīšanos.