Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropa

Francijā uzjundīti strīdi par attieksmi pret islāmismu © DIENA(2)

Beidzamajos mēnešos jau tāpat karstās debates par drošības situāciju Francijā vēl vairāk uzjundījušas militārpersonu (gan atvaļinātu, gan aktīvā dienestā esošu) atklātās vēstules, kas publicētas vienā no labējiem žurnāliem. Tajās valsts vadībai pārmesta pārlieka iecietība pret islāmistiem, kuras dēļ Francijā varētu izcelties pat pilsoņu karš. Amatpersonas paudušas sašutumu par publikācijām, norādot, ka to mērķis varētu būtu galēji labējo vēlētāju mobilizēšana pirms jūnijā paredzētajam reģionālajām un nākamgad ieplānotajām prezidenta vēlēšanām.

Grieķija apsūdz NVO sadarbībā ar cilvēku kontrabandistiem(1)

Grieķijas premjerministrs Kirjaks Micotakis trešdien paziņojis, ka dažas nevalstiskās organizācijas (NVO) sadarbojas ar cilvēku kontrabandistiem, lai nogādātu nelegālos imigrantus no Turcijas uz Grieķiju, palīdzot tiem iekļūt Eiropas Savienībā (ES).

Pāvests atsāk klātienes vispārējās audiences

Romas Katoļu baznīcas pāvests Francisks trešdien pauda prieku, ka var jau atkal būt savas draudzes vidū, pirmo reizi pēc sešu mēnešu pārtraukuma klātienē tiekoties ar ticīgajiem vispārējā audiencē.

Makrona klimata referenduma ideja iestrēgst Senātā(3)

Francijas prezidenta Emanuela Makrona centieniem panākt, ka Francijas konstitūcijā referenduma ceļā tiek iekļauta apņemšanās cīnīties ar klimata pārmaiņām, radušies jauni šķēršļi, parlamenta augšpalātai nobalsojot par mērenāku formulējumu valdības atbalstītajā likumprojektā.

ES gatavo jaunas sankcijas pret Baltkrieviju

Eiropas Savienības (ES) augstākais pārstāvis ārlietās Žuzeps Borels pirmdien paziņojis, ka bloks gatavo ceturto sankciju kārtu pret Baltkrievijas varasiestādēm, kas atbildīgas par protestu apspiešanu.