Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +6 °C
Daļēji apmācies
Pirmdiena, 17. februāris
Konstance, Donats

Eiropa

CDU jāmeklē līderis un Merkeles pēctecis © DIENA

Vācijā valdošajai Kristīgo demokrātu savienībai (CDU) būs jāizraugās nākamais līderis, kurš politiskā spēka vadību pārņems no Annegrētas Krampas-Karenbaueres. Tikai 14 mēnešus pēc stāšanās CDU priekšēdētājas amatā viņa pirmdien paziņoja par nodomu atkāpties. Tas nozīmē, ka nākamgad paredzētajās federālā parlamenta vēlēšanās CDU kanclera amata kandidāts būs kāds cits. Pašreizējā Vācijas valdības vadītāja Angela Merkele, kura Krampu-Karenbaueri redzēja kā savu politisko mantinieci, ir paziņojusi, ka 2021. gada vēlēšanās nestartēs.

Leiena noraida Džonsona ideju par brīvās tirdzniecības līgumu(13)

Eiropas Savienība (ES) piedāvās Lielbritānijai unikālu piekļuvi bloka vienotajam tirgum tikai tad, ja tā ievēros ES standartus, otrdien paziņojusi Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena, noraidot Lielbritānijas premjerministra Borisa Džonsona ideju par brīvās tirdzniecības līgumu.

Sinn Fein izmainījusi Īrijas politisko ainavu © DIENA

Kreiso nacionālistu partija Sinn Fein pēc uzvaras Īrijas parlamenta vēlēšanās vēlas runāt ar diviem likumdevējā līdz šim visvairāk pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem – Fine Gael un Fianna Fail – par jaunās valdības veidošanu. Neviena partija nav ieguvusi absolūto vairākumu 160 deputātu lielajā parlamentā, tāpēc ir gaidāmas ilgas un sarežģītas koalīcijas stiķēšanas sarunas.

Vētra sasniegusi Baltijas jūru

Vētra, kas svētdien plosās Eiropas ziemeļrietumu un centrālajā daļā, vakarā sasniegusi arī Baltijas jūru, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Britu džihādiste zaudē lietā par pilsonības atņemšanu(5)

Bangladešas izcelsmes bijusī Lielbritānijas iedzīvotāja Šamima Beguma, kas pirms pieciem gadiem bija devusies uz Sīriju, lai tur pievienotos džihādistu grupējumam Islāma valsts, piektdien zaudēja lietā imigrācijas lietu tribunālā, kur viņa bija vērsusies, apstrīdot Lielbritānijas valdības lēmumu atņemt viņai pilsonību.

Vēlēšanas Īrijā var nest būtiskas pārmaiņas © DIENA(2)

Ekonomiski plaukstošā Īrija nedēļas nogalē varētu piedzīvot pamatīgu politisko satricinājumu. Sestdien Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts pilsoņi izraudzīsies savus pārstāvjus nacionālajā parlamentā, un vēlētāju aptaujas liecina, ka vislielāko atbalstu iegūs kreisi nacionālā partija Sinn Fein. Savukārt pašreizējā premjerministra Leo Varadkara vadītā centriski labējā partija Fine Gael, visticamāk, zaudēs varu.