Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Eiropa

Leiena iepazīstina ar jauno EK sastāvu(1)

Nākamā Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena otrdien iepazīstinājusi ar jaunās komisijas sastāvu. Leiena ir pirmā sieviete, kas ieņems EK prezidenta amatu, kurā viņa 1.novembrī nomainīs Žanu Kodu Junkeru no Luksemburgas. Viņa solījusi tiekties pie dzimumu vienlīdzības jaunajā EK sastāvā, ko veidos 27 komisāri - pa vienam pārstāvim no katras ES dalībvalsts, izņemot Lielbritāniju. Jaunajā EK būs 13 sievietes, ieskaitot Leienu, un 14 vīrieši. Leiena par savām prioritātēm EK prezidentes amatā izvirzījusi likuma varas stiprināšanu un progresīvu klimata politiku.

Putins un Zelenskis pēc gūstekņu apmaiņas gatavi tikties Normandijas formāta sarunās(9)

Pēc ilgi gaidītās gūstekņu apmaiņas Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis un viņa Krievijas kolēģis Vladimirs Putins apsprieduši jaunu miera sarunu uzsākšanu. Abu valstu prezidentu kancelejas vēsta, ka pēc 70 gūstekņu apmainīšanas vēlu sestdienas vakarā starp viņiem notikusi telefonsaruna. Zelenska kanceleja ziņo, ka abi līderi pauduši apmierinātību ar vienošanās izpildes rezultātiem.

Krievija un Ukraina apmainījušās ar gūstekņiem, Ukrainā nogādāts arī režisors Sencovs(7)

Krievija un Ukraina noslēgušas ilgi gaidīto gūstekņu apmaiņu, vēsta Krievijas un Ukrainas mediji. Iepriekš ziņots, ka no Kijevas un Maskavas lidostām vienlaicīgi izlidoja lidmašīnas ar apmaiņā iekļautajiem cilvēkiem. Pirms tam Maskavas Vnukovas lidostā no Ļefortovas cietuma ieradās divi lieli autobusi policijas un specdienestu automašīnu pavadībā.

Arī Lordu palāta lemj bloķēt bezvienošanās Brexit(9)

Lielbritānijas parlamenta augšpalāta - Lordu palāta - piektdien apstiprināja likumprojektu, kas dos iespēju bloķēt bezvienošanās Brexit, un tagad tas vēl jāapstiprina karalienei Elizabetei II. Sagaidāms, ka karaliene pirmdien apstiprinās likumprojektu un tas stāsies spēkā.

Opozīcija balsos pret pirmstermiņa vēlēšanām Lielbritānijā

Lielbritānijas vadošie opozīcijas likumdevēji piektdien paziņoja, ka vienojušies balsot pret premjerministra Borisa Džonsona priekšlikumu par pirmstermiņa vēlēšanu rīkošanu 15. oktobrī. Ņemot vērā leiboristu, Skotijas Nacionālās partijas (SNP), liberāldemokrātu un citu likumdevēju vienošanos, ir maz ticams, ka Džonsonam pirmdien plānotajā balsojumā izdosies nodrošināt divu trešdaļu vairākumu vēlēšanu sarīkošanai.

ES izveidojusi pretterorisma juridisko datu bāzi(5)

Eiropas Savienības (ES) juridiskās sadarbības aģentūra Eurojust ceturtdien izveidojusi kopīgu pretterorisma datu bāzi, kas, kā skaidro amatpersonas, būs būtiska juridisku pasākumu īstenošanai pret aizdomās par terorismu turamajiem un organizēto noziedzību.

Par Nordea vadītāju iecelts Franks Vangs Jensens

Ziemeļvalstu lielākā banka Nordea ceturtdien paziņoja, ka par tās jauno vadītāju iecelts Franks Vangs Jensens laikā, kad uz banku tiek izdarīts aizvien lielāks spiediens samazināt izdevumus un palielināt ienākumus.

ES Tiesa: Operatīvajiem dienestiem jāspēj izsekot visi zvani uz 112(6)

Eiropas Savienības Tiesa ceturtdien noteikusi, ka policijai, ugunsdzēsības un neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestiem jāspēj noteikt zvanītāja atrašanās vieta visos gadījumos, kad piezvanīts uz ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112, neatkarīgi no tā, vai telefonam ir SIM karte.