Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Eiropa

Baltkrievijas aviācijas satiksme nonāk izolācijā © DIENA

Daļa sankciju pret Baltkrieviju, par kurām vienojusies Eiropadome, ir stājušās spēkā. Aizvien vairāk lidsabiedrību met līkumu Baltkrievijas gaisa telpai, kas kopš svētdien notikušās Ryanair lidmašīnas piespiedu nosēdināšanas Minskā vairs nešķiet droša, bet Baltkrievijas lidsabiedrībai Belavia tiek aizliegts izmantot ES valstu gaisa telpas un lidostas.

Eiropadome vienojas noteikt sankcijas pret Baltkrieviju(4)

Eiropadome pirmdienas vakarā vienojās par ekonomisku un personālu sankciju noteikšanu pret Baltkrieviju, tostarp aizliedzot Baltkrievijas aviosabiedrībām lidojumus Eiropas Savienības (ES) gaisa telpā un liedzot tām piekļuvi ES lidostām. Eiropadome šādi atbildēja uz pasažieru lidmašīnas piespiedu nosēdināšanu Minskā, kas tika veikta ar mērķi aizturēt Baltkrievijas opozīcijas žurnālistu.

Baltkrievijas sagrābtā Ryanair lidmašīna nolaidusies Viļņā

Aviokomopānijas Ryanair lidmašīna, ko Baltkrievijas režīma varas iestādes svētdien ceļā no Atēnām uz Viļņu piespieda nolaisties Minskā, lai aizturētu opozīcijas līderes Svetlanas Tihanovskas štāba locekli, opozīcijas medija Nexta dibinātāju un galveno redaktoru Romānu Protaseviču, svētdienas vakarā beidzot sasniegusi Lietuvas galvaspilsētu.