Žurnālā:
● Kādu valsts (Altum) atbalstu 2023. gadā var saņemt gan privātmāju, gan daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji. Kādi nosacījumi jāievēro, lai saņemtu šo līdzfinansējumu?
● Kādus vēl labumus iegūst iedzīvotāji, renovējot savus mājokļus (piemēram, nekustamā īpašuma nodokļa atlaidi).
● Pirmais solis - konsultācija vietējā pašvaldībā. Kā atjaunot ēku energoefektīvi? Kādas vēl atbalsta programmas piedāvā valsts un pašvaldība?
● Dzīvokļu īpašnieku biedrība. Skaidrojam, kāpēc siltināšanas projektu realizēt būs vienkāršāk, ja nodibināsiet biedrību.
● Energoaudits un tehniskais apsekojums - divas svarīgākās mājas veselības pārbaudes, kas jāveic pirms “ārstēšanas kursa” uzsākšanas.
● Tehniskā projekta sagatavošana. Salīdzinoši dārgs un laikietilpīgs process - jārēķinās ar vairāk nekā gadu.
● Būvuzņēmēja izvēle. Kad projekts saskaņots, jāizsludina iepirkums būvnieka piesaistīšanai. Ja gribat Altum atbalstu, būs jāizvēlas būvnieks, kurš piedāvā zemāko cenu.
● Pieredzes stāsts soli pa solim. Kā iedzīvotāji vienojās un renovēja Rīgā Dzelzavas ielas 90. namu? Par cik samazinājās apkures izmaksas?
● Mācies no citu kļūdām un pieredzes. Padomus dod energoauditors Kristaps Turauskis, kura uzņēmums renovējis vairāk nekā 40 namus.
● Mūsdienu logi ir energoefektīvāki un skaņu izolējošāki nekā padomju un 2000. gadu sākumā ražotie. Skaidrojam, kāpēc vērts mainīt pat pirms 10 gadiem liktos.
● Kredīts mājokļa renovācijai. Kādi ir banku kredītu nosacījumi dzīvokļu māju un privātmāju energoefektivitātes uzlabošanai - siltināšanai, saules paneļiem, zemes siltumsūkņiem utt.
● Kļūdas siltinot. Kā paša rokām pareizi siltināt privātmāju, lai samazinot izdevumus par apkuri, drīz vien neradītu neplānotus remonta izdevumus.
● Ieteikumi par siltināšanu. Praktiski padomi un risinājumi privātmājas siltināšanā, ja esat nolēmis to darīt pats.
● Cauruļvadu siltinājums. Apkures caurules jāsiltina priekšnamā, pieliekamajā, ja tās tiek slēptas sienās aiz apdares. Ūdens cauruļvadus ieteicams siltināt pilnā garumā. Jāsiltina arī aukstā ūdens caurules, lai uz tām neveidotos kondensāts.
● Termofotogrāfijas izmaksas privātmājai. Cik maksā termogrāfija 200 m2 privātmājai? Kādi nosacījumi jāievēro, to taisot?
● Minerālvati vai polistirola materiālus? Divi populārākie siltināšanas materiāli. Kad izvēlēties vienu, kad otru?
Iegādājies preses tirdzniecības vietās visā Latvijā vai www.ekiosks.lv
Iznācis izdevums Siltāks Mājoklis - mazāki rēķini!
Žurnāls Siltāks Mājoklis - mazāki rēķini! domāts tiem daudzdzīvokļu namu dzīvokļu un privātmāju īpašniekiem, kuri vēlas uzlabot savu mājokļu energoefektivitāti, lai gala rezultātā varētu samazināt rēķinus par apkuri un karstā ūdens uzsildīšanu.
Uzmanību!
Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.