Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Mēness kalendārs dārzkopim: 25.- 31.janvāris

Mēness kalendārs dārzkopim: 25.- 31.janvāris.

Lapu dārzeņu kopšana

No 25. līdz 27. janvārim sagatavojiet traukus un nedaudz augsnes mikrozaļumu diedzēšanai. Dārzkopības un mājlietu veikalos iespējams iegādāties specializētus traukus, kas tieši piemēroti diedzēšanai. Piemēram, trauku, kuram ir vairāki līmeņi un vienlaicīgi iespējams diedzēt dažādus zaļumus, nodrošinot tiem optimālus augšanas apstākļus, tajā skaitā – mitruma līmeni. Pateicoties īpašajai diedzētāja konstrukcijai un ventiļiem, ūdens plūsma tiek nodrošināta visos diedzētāja līmeņos. Liekais ūdens notek apakšējā tvertnē. Savukārt mikrozaļumu audzēšana mini siltumnīcā rada labākus apstākļus mikrozaļumu augšanai. Caurspīdīgais mini siltumnīcas vāks nodrošina pietiekamu gaismas piekļuvi, un, pateicoties ventilācijas atverēm, jūs varat regulēt mitruma apstākļus. Aukstās dienās mini siltumnīcas vāciņš aizsargā augus no aukstuma. Siltā, saulainā laikā siltumnīcas vāciņu var noņemt. Diedzēt var teju jebkuru ēdamu augu sēkliņas. 

Ziedu un dekoratīvo stādījumu kopšana

27. un 28. janvārī modiniet no miera perioda ziedošos augus, sākot tos intensīvāk laistīt un mēslot. Rūpējieties, lai augu lapas ir tīras un augi nav pakļauti karsta, sausa gaisa plūsmai no sildierīcēm vai krasām temperatūras svārstībām – vēdinot telpu, noņemiet augus no palodzēm. 

Sakņu dārzeņu kopšana 

No 28. līdz 30 janvārim pārlūkojiet krājumus, vai sakņaugi pareizi glabājas. 

Augļu koku un ogulāju kopšana

30. un 31. janvārī rūpējieties, lai augļu dārzs necieš no sala un dzīvnieku zobiem, kā arī spilgtas saules. Ja pamanāt brūces uz koku mizas, apstrādājiet tās ar speciālu līdzekli un vasku.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Katra diena ir kā Dieva dāvana

Ar juristi Larisu Vinogradovu iepazinos, strādājot Rēzeknes novada pašvaldībā. Smaidīga, vienkārša, satiekot cilvēku, viņa allaž centās pateikt kādu labu vārdu. Pagājušā gada rudenī pārsteigta ...

Veselība

Vairāk Veselība


Dārza Diena

Vairāk Dārza Diena


Senioru Diena

Vairāk Senioru Diena


Dienas padomi

Vairāk Dienas padomi


Būve un interjers

Vairāk Būve un interjers


Cits

Vairāk Cits