Daudzbērnu mamma
Ar savām ārstnieciskajām īpašībām vispazīstamākā ir Kalanchoe daigremontiana. Tās sulu plaši lieto tautas medicīnā gan iekšķīgi, gan uzziežot uz ādas bojājumiem, piemēram, brūcēm, pinnēm u. c. Kalanhojes ir sukulentveidīgi augi ar gaļīgām gludām vai pūkainām lapām, un dzimtenē savvaļā tās aug nabadzīgās, sausās, akmeņainās augsnēs, stāsta Latvijas Universitātes Botāniskā dārza telpaugu eksperte Ingūna Gudrupa. Kalanchoe daigremontiana raksturīga īpatnība ir jaunie augu, kas veidojas uz lapu malām, aizmetnīši ar gaišām, spēcīgām saknītēm, tā dēvētie vairpumpuri.
Nostāsti vēsta, ka šos mazos audziņus bija iecienījis Gēte – katru dienu ēdis tos vitamīnu vietā, jo uzskatījis, ka tie palīdz saglabāt jaunību un vitalitāti.
Acīmredzot kalanhojes dziednieciskās īpašības bija pazīstamas jau sen! Mazie audziņi nokrīt uz augsnes un veikli iesakņojas, tāpēc šo kalanhoji iespējams viegli un ātri pavairot. Tikai nepārlaistiet – augšanas apstākļiem jābūt līdzīgiem, kā audzējot krasulas jeb naudas kokus!
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 15. janvāra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!