Ar kādām sajūtām sācies jaunais mācību gads?
Tas sācies ar tādām sajūtām, ka man šis darbs būs kā no jauna, jo skolā esmu jauns darbinieks. Ir noslēdzies mans trešais darba mēnesis. Jūlija beigās beidzās pārbaudes laiks. Līdz ar to tagad esmu ar pilnu atbildību. Jācer, ka viss izdosies. Arī jaunais mācību gads skolā sācies ar pārmaiņām. Pēc renovācijas tiek nodots mācību korpuss, un otrajā septembrī būs tā svinīgā atklāšana. Tika veikts kosmētiskais remonts, kā arī izveidots mācību tehniskais nodrošinājums vispārizglītojošajiem priekšmetiem, piemēram, laboratorija. Arī floristikas mācību telpa tapusi no jauna.
Cik skolēnu šogad sāks mācības?
Uz to jāskatās divos virzienos. Mums ir valsts finansētas mācību programmas, ko mums finansē Zemkopības ministrija. Šajās valsts finansētajās programmās uzsāks mācības no 64 līdz 70 izglītojamiem katra. Tie būs tie izglītojamie, kas mācīsies profesionālās vidējās izglītības programmās.
Savukārt otrs virziens – dažādi citi projekti, kā arī mācības par pašu izglītojamo finanšu līdzekļiem. Programmas mums dalās četros blokos. Neklātienes mācību formā plānojam īstenot mācības programmā Dārzu un parku kopšana un Dārzkopība atbilstoši trešajam profesionālās kvalifikācijas līmenim. Profesionālās tālākizglītības programmā uzņemsim kokkopjus – arboristus ar iegūstamo otro kvalifikāciju, tāpat gaidām interesentus profesionālās pilnveides izglītības programmās: floristikas pamati un kokkopības pamati. Esam arī iesaistījušies Eiropas Savienības sociālā fonda projektā, 8.4.1. aktivitātē – Nodarbināto personu profesionālā pilnveide. Šī projekta ietvaros īstenosim neformālās izglītības programmu, kurā varēs apgūt motorzāģa un krūmgrieža vadītāja iemaņas. Kopumā minētajos virzienos plānojam uzņemt no 80 līdz 100 izglītojamo.
Kas vēl jauns gaidāms šajā mācību gadā?
Kopš sāku darbu Bulduros, redzēju, ka šeit ar programmu izstrādi viss ir apstājies 2016. gadā. Līdz ar to vasarā ar kolēģiem esam labi pastrādājuši un izstrādājuši jaunas izglītības programmas. Programmu izstrāde bija nepieciešama, jo valstī norit profesionālās izglītības reforma. Proti, Latvijas nozaru profesionālo kvalifikāciju struktūra tiek salāgota atbilstoši Eiropas kvalifikāciju ietvarstruktūrai. Mainās, piemēram, profesiju nosaukumi. Ja līdz šim, piemēram, ēdināšanas pakalpojumu programmā iegūstamā kvalifikācija bija ēdināšanas pakalpojumu speciālists, tad šobrīd, pēc jaunās sistēmas, mēs atkal atgriežamies pie pavāra specialitātes. Programma līdzīga, bet iegūstamā kvalifikācija ir cita, tādēļ programmas jāpārstrādā atbilstoši profesijas standartam. Tāpat arī pakāpeniski pārejam uz modulārajām izglītības programmām, kas paredz to, ka tikai tad, kad apgūts viens modulis, var sākt apgūt nākamo. Šīs programmas tiek veidotas attiecīgi uz kompetenču pieejā balstītu mācību saturu. Tas, ko jau esam paveikuši, – esam izstrādājuši jaunas profesionālās izglītības programmas: viesmīlības pakalpojumu speciālista un dārzkopības tehniķa profesijas apguvei jau ar modulāro pieeju. Esam arī izstrādājuši pavisam jaunas profesijas – ainavu būvtehniķa profesionālās izglītības programmu, kas pēc jaunā profesiju klasifikatora aizvieto iepriekš īstenoto – parka dārznieka profesijas apguves programmu. Esam ļoti lepni par šo programmu, ka esam pirmie, kas uzsāk to īstenot, jo šī programma ļoti sasaucas ar mūsu dibinātāju Latvijas Lauksaimniecības universitātes īstenoto bakalaura studiju programmu Ainavu arhitektūra un plānošana. Cilvēks, kas apguvis pie mums ainavu būvtehniķa programmu, ar ieteikuma vēstuli varēs turpināt studijas Lauksaimniecības universitātē. Pati primārākā mūsu programma, protams, ir Dārzkopība, bet mēs ļoti ceram, ka ainavu būvtehnika un kokkopja – arborista profesijas apguves programmas būs mūsu topa produkts. Vēl plānojam tuvāko mēnešu laikā izstrādāt arī dārzkopja un augkopja profesijas apguves programmas atbilstoši otrajai profesionālajai kvalifikācijai. Pie programmu izstrādes raženi strādājam un vēl strādāsim, jo mums jāpāriet uz modulārajām programmām. Šis ir laikietilpīgs darbs, jo, piemēram, profesionālās vidējās izglītības programma atbilstoši trešajam kvalifikācijas līmenim paredz mācību apjomu 5768 stundas.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena trešdienas, 28. augusta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Izirtulis
E
bet