Kur gan vēl augu un zaļumu mīļotājiem ziemas baltumā doties veldzēt dvēseli un smelties iedvesmu, ja ne uz botānisko dārzu? Protams, arī tur daļa augu bauda miera režīmu un krāšņus ziedus raisīs tikai pavasarī, jo patlaban vēl gaismas par maz, turklāt lielākajai daļai augu ir nepieciešams periods atpūtai. Taču ko redzēt netrūkst, un, kaut mājas apstākļos sasniegt tādu augu kvalitāti un izmērus kā profesionāļu lolotajos augu mājokļos izdodas tikai retajam, dažas idejas un padomus saviem augu stūrīšiem noteikti var gūt.
Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī smaržo pēc svaigas, mitras augsnes un zaļuma netrūkst.
Ciemojoties pie Oranžērijas augu nodaļas vadītājas Zanes Purnes, lūdzu viņai pastāstīt par vīteņaugiem jeb liānam, kas piemēroti audzēšanai telpās. Efejas, vaska puķes, zelta stīgas – cik gan daudzus mēs zinām? Bet izrādās, ka vīteņu ir ļoti daudz, gan zaļojoši, gan ziedoši. Daži kuplo visu gadu, citi dodas atpūtā un krāšņo rotu nomet, līdzīgi kā hipeastrs, saglabājot tikai augsnē esošu sīpolu, kas snauž vairākus mēnešus, līdz gatavs atkal dzīt asnus. Tāda ir Kilimandžāro bovija, kas no kaila sīpoliņa līdz iespaidīga garuma liānas apmēram izaug apmēram 7–8 mēnešos. Zied ar zaļiem, sīkiem ziediņiem. Arī vairāki sukulenti, Āfrikas augi, ir ziedoši un liānveidīgi, un arī tiem nepieciešams miera periods.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena trešdienas, 30. janvāra, numurā! Ja ir vēlme laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!