Pēc plānojuma viņas dzīvoklis ir identisks simtiem citu Rīgas Pļavnieku blokmāju mitekļu, taču māksliniece to pārvērtusi savā unikālajā mikropasaulē. Sienas un grīdas ir baltas, un viss iekārtots tā, lai vairotu plašuma sajūtu un nebūtu nekā lieka. Vispilnākā ir istaba, kurā ierīkota Mārītes darbnīca ar molbertu, gleznām, mākslinieka piederumiem un radošam garam raksturīgo šarmanto nekārtību.
Viens no darbnīcas centrālajiem elementiem ir naudas koks – liela glezna, uz kuras salipinātas monētiņas, zeltainas lapiņas, kā arī dažādas garšvielas un citas ēdamlietas. Naudas koka mērķis ir nest veiksmi un labklājību. Mārīte rāda, ka gleznas vidū ielikusi zeltītu apli ar visiem horoskopiem: "Lai laime un nauda nav tikai man vienai, bet visiem."
Gudrās rokas
Mārītei reiz bijusi darbnīca Vecrīgā, taču denacionalizācijas procesā tā tika atņemta. Lai remdētu skumjas, 1990. gadā māksliniece kopā ar meitu Santu uz deviņiem mēnešiem pārvācās dzīvot un strādāt Kanādā, Toronto. Tur Mārītei tapa izstāde, kura esot izpirkta pāris stundu laikā. Kanādā māksliniecei arī bija iespēja apmaiņā pret kādu gleznu mācīties kaligrāfiju no japāņu meistara. Viņa smaidot atceras: "Neko daudz no meistara sacītā nesapratu, bet vienu lietu gan – viņš teica, ka man esot gudras rokas." Tomēr apgūtā kaligrāfijas prasme darbā noder vēl šodien.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena piektdienas, 13. jūlija, numurā! Ja turpmāk vēlaties Dienas publikācijas lasīt drukātā formātā, laikrakstu iespējams abonēt ŠEIT!