Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Senioru Diena

Mīļi dēvē par sešdesmitnieku

Imants Ločmelis ir slaids, vingrs, enerģisks vīrietis, kurš izskatās jaunāks par saviem gadiem. Sešdesmito jubileju šogad viņš atzīmēja, kopā ar domubiedriem nūjojot 60 kilometru garā distancē. Draugi un paziņas šī sporta veida entuziastu mīļi dēvē par sešdesmitnieku, jo gan pats daudz laika velta kustībām svaigā gaisā, gan ar savu piemēru iedvesmo citus.

Satiktie cilvēki ir vērtība un atbalsts

Tagad CV jaunajiem cilvēkiem reizēm ir uz vairākām lapām. Vai tas ir labi vai slikti? Laiks rādīs. Bet ir paaudze, kura aizrautīgi stāsta par saviem darba gadiem vienā darbavietā. Ženija Katkovska ar lepnumu saka: ''Mans darba stāžs ir 56 gadi, un 44 no tiem pavadīti VEF Kultūras pilī.''

Reizēm pietiek ar vienu smaidu

"Ja gribi būt laimīgs, vispirms jābūt priecīgam," uzskata Pāvels Romislovs, kurš aizvadītajā vasarā nosvinējis savu 75. jubileju. Viņš ir rīdzinieks, kuram ikdiena paiet tik spraigā tempā, ka par pensijas vecumu runāt ar senioru šķiet teju nevietā. Pāvels aktīvi ceļo, brauc ar velosipēdu, nūjo, piedalās nūjotāju sacensībās 10 kilometru distancēs. Ziemā slēpo.

Man ir vesela futbola komanda!

Reizēm dzīvē pienāk brīži, kad saproti, cik lieliski cilvēki ir apkārt, tikai ikdienas steigā nav laika iepazīties, uzklausīt, parunāties.

Es tagad retāk runāju pretī

Jānis Liepiņš iesaka katru gadu apēst par vienu kartupeļa un vienu maizes šķēli mazāk.

Stiprāks par kroga garu

Ķekavas senioru sporta spēlēs uz pjedestāla allaž kāpj Modests Andžāns. Šogad basketbola soda metienos viņš izcīnīja 2. vietu, pērn bija pirmais florbola metienos, otrais – orientēšanās spēlē un trešais – diskgolfā. Citgad seniors uzrādījis labu rezultātu šautriņu mešanā. Izrādās, mūža lielāko daļu strādājis par viesmīli!

Pilna laika vecmāmiņa

Psihologi lēš, ka cilvēka mūžu raksturo vairāki lieli posmi jeb attīstības stadijas. Periods pēc 60 gadiem esot piemērots tam, lai, tā teikt, savilktu galus un atdotu parādus. Piemēram, ja jaunībā un spēka gados ļoti daudz laika veltīts darbam vai izklaidēm, varbūt seniora statusā enerģiju vērts izmantot, palīdzot audzināt mazbērnus. Nīgrandniece Valda Bušmane ar lepnumu sevi sauc par pilna laika vecmāmiņu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide