Ķermenis kā veselums
Cilvēka veselību vajadzētu skatīt kā fiziskās un psihiskās veselības kopumu. Apzināta un labprātīgi piekopta seksuālā dzīve labvēlīgi ietekmē abas šīs puses – gan cilvēka ķermeni, gan psihi. Bet tas nevar būt pašmērķis un noteikti nav galvenais iemesls, lai nodarbotos ar seksu. Veseli un dzīvespriecīgi ir arī cilvēki, kuri dzīvo celibātā un veic dažādas garīgās prakses, – šajā gadījumā ir citi pozitīvie aspekti, kas aizstāj dzimumdzīvi.
''Runājot par veselīgām dzimumattiecībām, jāpatur prātā, ka cilvēkiem ir dažāds libido un dažādas vajadzības pēc seksuālām attiecībām – kādam pietiek ar reizi mēnesī, bet citam vajag pamīlēties piecreiz nedēļā. Protams, ir dažādi pētījumi, kuros sarēķināts, ka pieauguši cilvēki reproduktīvā vecumā ar seksu nodarbojas vidēji divas reizes nedēļā,'' skaidro ginekoloģe Katrīna Puriņa-Liberte un turpina: ''Es kā ārste par savu pienākumu uzskatu pieminēt arī negatīvos aspektus, kas var pavadīt dzimumattiecības, un tie ir seksuāli transmisīvās slimības un nevēlamas grūtniecības. Seksuālās attiecības ir brīnišķīgs process, taču ne ar mērķi uzlabot savu veselību. Tad varbūt labāk iet paskriet krosiņu vai uz jogu.
Uzskatu, ka seksuālajām attiecībām ir jābūt tāpēc, ka divi cilvēki tās vēlas savā starpā piedzīvot.
Saku ''cilvēki'', jo nevaram runāt tikai par attiecībām starp pretējā dzimuma partneriem, tikpat labi tas attiecas arī uz viendzimuma attiecībām.''
Visu rakstu lasiet avīzes Diena ceturtdienas, 25. jūnija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!