Proteīns jeb olbaltumvielas ir vitāli nepieciešamas teju visiem dzīvības uzturēšanas procesiem, tāpēc katru dienu ar uzturu jāuzņem pietiekams olbaltumvielu daudzums, sevišķi tiem, kuri regulāri sporto, norāda Latvijas Apvienotās putnkopības asociācijas uzrunātais sertificētais uztura treneris Mārtiņš Bidiņš.
Rokraksts ir cilvēka
mentālās un fiziskās labsajūtas rādītājs, atzīst zinātnieki.
Ko tas stāsta par personību
un tās veselību, un vai treniņi glītrakstīšanā var palīdzēt
pašsajūtai, atklāj grafoloģe
Anita Millere, kura Cīrihē apguvusi kriminālpsiholoģiju,
Kembridžas Universitātē –
neiropsiholoģiju, bet Kembridžas koledžā – konkrēti
grafoloģiju.
Kā liecina pērn veiktais Mana aptieka & Apotheka Veselības indekss, krākšana miegā nomoka katru desmito Latvijas iedzīvotāju. Bieži vien to uztveram kā kaitinošu sociālu traucēkli, kas neļauj izgulēties pārējiem ģimenes locekļiem, tomēr krākšana var izrādīties arī medicīniska problēma, kas var nodarīt nopietnu kaitējumu krācēja veselībai – ja pēc pacienta pārbaudēm speciālisti diagnosticē obstruktīvas miega apnojas sindromu (OMAS).
Strādājošo produktivitāti ietekmē mikroklimats telpās, kurās tiek strādāts. Pētījumi rāda, ka cilvēks jūtas vislabāk, kad gaisa temperatūra ir 20–24 ˚C. Dānijas Tehniskā universitāte, pētot temperatūras ietekmi uz biroju darbiniekiem, secinājusi, ka 20 ˚C cilvēki strādā daudz efektīvāk un sasniedz labākus rezultātus nekā 27 ˚C vai 30 ˚C. Dažos gadījumos rezultāts atšķīries pat par 30 procentiem.