Andris Eglītis ir viens no savas paaudzes spilgtākajiem Latvijas gleznotājiem, kurš paralēli strādā ar instalāciju, tēlniecību un būvēšanu. Topošā Izstāde būs Eglīša un viņa domubiedru kolektīvi realizēts notikums, kurā vienkopus atrodami mākslinieka jaundarbi, gleznas no agrāk īstenotiem cikliem, instalācijas un būvējumi, ietverot laikabiedru mākslas darbus un īpašas norises.
«Izstādē vienlīdz nozīmīgs ir gan iznākums – Rietumu kultūrā iecienīts specifiskas telpiskās pieredzes formāts, gan arī process – ekosistēmas un kolektīvas apziņas rašanās, identitātes un konteksta pētīšana,» saka Andris Eglītis.
Izstāde ir ierosināta un konstruēta situācija, kuras veidošanā iesaistīti Eglīša domubiedri – gleznotājs Jānis Blanks un fotogrāfs Sandijs Ruļuks, un kurā aplūkojami vairāku citu mākslinieku darbi, kas nes liecības no Andra Eglīša dibinātās brīvdabas mākslas telpas Savvaļa (Drusti, Latvija). Personālizstādes sagatavošanā piedalās kurators Aleksejs Beļeckis, telpas māksliniece Liene Pavlovska, dizainere Una Grants, tēlnieks Oto Holgers Ozoliņš, restauratores Rēzija Zēgnere un Maija Tirzīte, galdnieks Augusts Eglītis, topošie arhitekti Tils Zigmunds Ozoliņš un Mārtiņš Sarvuts, mākslinieces Kei Sendak, Alise Builevica un Katrīna Eglīte.
«Būtiski, ka Eglītis un izstādes komanda glezniecību neuzskata tikai par vizuālu parādību. Mēs glezniecību pētām arī viņpus fiziskā redzes aparāta, tāpēc vairākas izstādes norises un procesi ir vērsti uz citām maņām,» atklāj Aleksejs Beļeckis.