Izdevumā apkopotas 14 spilgtākās intervijas, kas 2014. gadā publicētas arterritory.com portālā. "Šogad mēs daudz runājam par izdzīvošanu, brīvības cenu, politiskajiem izaicinājumiem. Žurnāla varoņi stāsta arī par to, kā dziļāk izprast mākslas pasauli, kādi tās orientieri ļauj mums nonākt pie apzinātas eksistences – tādas, kuru droši vien varētu nosaukt par cilvēka cienīgu dzīvi," stāsta žurnāla veidotāji.
Izdevumā var lasīt interviju ar neseno Venēcijas biennāles kuratoru Masimiliāno Džoni, kurš saka, ka "māksla ir vieta vai nodarbe, kurā jūs vingrināt savu spēju pieņemt to, ko nezināt. (..) Māksla un konkrēti laikmetīgā māksla savā kopumā ir vieta, kur pati mākslas definīcija tiek pastāvīgi formulēta no jauna. Un tieši ar to tā piesaista cilvēkus – ar brīvību un līdzdalību".
Slavenais franču mākslinieks Kristians Boltanskis uzskata, ka "no mākslas ikviens var paņemt to, ko vien vēlas. Labs mākslas darbs ir atvērts mākslas darbs. Ikviens, kurš uzlūko manus darbus, sapratīs to, kas viņam jāsaprot. Nav vienas vienīgas patiesības".
Savukārt pazīstamais britu mākslinieks, sers Entonijs Gormlijs apgalvo: "Ir absolūti izjaukts elementu pasaules līdzsvars. Esam evolucionējuši apkārtējās vides pakļaušanā un pārveidē, kamēr mūsu apziņa ne par matu nav attīstījusies. Tieši tālab mums patlaban ir akūti nepieciešamas pārmaiņas tieši kultūras līmenī. Un te, lūk, parādās mākslas izšķirošā loma."
Izdevuma interviju varoņu vidū ir arī režisori Alvis Hermanis, Signe Baumane un Jons Meks, prominentais austriešu galerists Tadeušs Ropaks, holandiešu dizainers Marsels Vanderss u.c.
Arterritory sarunas izdotas kā trīs atsevišķi izdevumi latviešu, angļu un krievu valodā. Izdevumu vizuālo tēlu radījusi dizaina apvienība Augusts un mākslinieks Kirils Kirasirovs, kas pazīstams kā viens no spilgtākajiem grafiskā dizaina pārstāvjiem Latvijā. Arterritory sarunas saturiskā formāta veidotāji ir portāla radošā komanda, bet izdevumu koncepta autores ir arterritory.com direktore Una Meistere un galvenā redaktore Daiga Rudzāte.