Ekspozīcija ir unikāla, jo to kā kurators divu gadu garumā ir veidojis pats mākslinieks. Izstāde apkopo 140 darbu, kuri tapuši no 80. gadu sākuma līdz autora mūža beigām. Pēters Lindbergs galvenokārt ir pazīstams kā modes fotogrāfs. Retrospekcijā var aplūkot daudz fotogrāfiju, kuras viņš uzņēmis žurnāliem Vogue, Harper’s Bazaar, Interview, Rolling Stone, W Magazine un Wall Street Journal.
Meistars ticēja, ka arī modes fotogrāfijā galveno lomu ir iespējams atvēlēt kam citam, nevis pašai modei. Viņa darbi ir pārkāpuši modes pasaules robežas – kontekstu, kurā tie tikuši radīti, – un noteikuši jaunus laikmetīgās kultūras parametrus. "Izstādes veidošana ir atļāvusi man domāt par darbiem ārpus modes konteksta. Ekspozīcijā esmu centies pasniegt fotogrāfijas tā, lai atklātu jaunas interpretācijas un perspektīvas iespēju," teicis Pēters Lindbergs. "Nemēģinu apgalvot, ka mani uzņēmumi nav modes fotogrāfijas, jo tā nebūtu patiesība. Es uzstāju, ka var lietot apzīmējumu "modes fotogrāfija", jo tas nenozīmē, ka būtu jāattēlo mode. Fotogrāfija ir daudz lielāka par modi, tā ir laikmetīgās kultūras daļa," piebildis mākslinieks.
Retrospekcijā ir iekļautas gan daudziem zināmas, gan iepriekš neizrādītas fotogrāfijas, kuras tiek eksponētas dažādās kombinācijās. Visus šos darbus Pēters Lindbergs ir uzskatījis par nozīmīgākajiem savā karjerā. Izstādi noslēdz kinoinstalācija Testaments (2014) – filma, kas uzņemta caur spoguli, parāda bezvārdu sarunu starp Pētera Lindberga kameru un Floridas cietumā ieslodzīto, uz nāvi notiesāto Elmeru Kerolu. Viņš pavada pusstundu, uzmanīgi skatoties savā atspulgā. Šī instalācija, kas publikai ir pieejama pirmo reizi, nodrošina izstādei papildu nozīmes slāni un akcentē īpašības, kuras vienmēr ir bijušas svarīgas Pēteram Lindbergam, – introspekciju, empātiju un brīvību.
Retrospekciju ir organizējusi Diseldorfas Mākslas pils sadarbībā ar Pētera Lindberga studiju Parīzē. No Hamburgas tā dosies uz Darmštati (2020. gada rudenī) un Neapoli (2021. gada pavasarī).
Informācija: www.mkg-hamburg.de