Ekspozīcija tiek pieteikta kā oda tolerancei un brīvībai. Par kiča karaļiem dēvēto Pjēra un Žila apdullinoši krāšņajā pasaulē, kuru duets rūpīgi kopj ilgāk nekā četras desmitgades, iebrāžas mūsdienu sabiedriskās, reliģiskās un politiskās aktualitātes, konflikti un terorisma draudi. Kā tas viss ietekmē franču garu, atvērtību un daudzveidību?
Pjēra un Žila jaunajos darbos, kuros pamatīgums, kā allaž, tiek līdzsvarots ar bezrūpīgumu un kuros fotogrāfija tiek sakrustota ar glezniecību, redzam bruņotu karavīru rožu dārzā, pievilcīgu musulmani vakara lūgšanā, jaunu mīlētāju trio ar Eifeļtorni fonā, leģendāro franču aktrisi un dziedātāju Silviju Vartānu.
Fotogrāfu Pjēru Komoju un gleznotāju Žilu Blanšāru – partnerus mākslā un dzīvē – dēvē par "apgaismotiem universālu vērtību aizstāvjiem, kurus nespēj satricināt ne ētiski apsvērumi, ne politiska diskriminācija" (Parīzes Pompidū centra galvenās kuratores Sofijas Diplē formulējums). Viņi ir sākuši strādāt kopā 1976. gadā, ir veidojuši mūziķu albumu noformējumu, reklāmas kampaņas, zvaigžņu portretus žurnāliem. Kopš 1996. gada Pjēra un Žila darbi tiek izstādīti muzejos visā pasaulē. Pērn dueta retrospekcija bija skatāma Briselē un Havrā.
Pjēra un Žila darbu varoņi ir gan popkultūras ikonas (Pjērs un Žils ir strādājuši ar Endiju Vorholu, Miku Džegeru, Igiju Popu, Madonnu, Amandu Līru, Nīnu Hāgenu, Kailiju Minogu, Marku Almondu, Tjerī Migleru, Žanu Polu Gotjē, Izabellu Ipēru, Katrīnu Denēvu), gan nezināmi modeļi. "Mēs idealizējam cilvēkus, kurus atainojam," saka mākslinieki.
Pjērs un Žils fotografē savus varoņus provokatīvi iestudētās, izaicinoši dekoratīvās mizanscēnās (kompozīcijās tiek izmantoti ziedi, spalvas, spīguļi), attēls tiek izdrukāts uz audekla, apgleznots un visādi izdaiļots. Tā ir sapņu, mītu un ilūziju pasaule, kurā ir atsauces uz pornogrāfijas un homoerotisma estētiku, meksikāņu tautas mākslu un indiešu ikonogrāfiju. Pjēra un Žila kultivētais stils ir acumirklī atpazīstams, viņi turpina izaicināt, priecēt un kaitināt.
Informācija par izstādi: templon.com