"Šīs izstādes galvenā tēma ir cilvēka privātā telpa, kuru mēs katrs apdzīvojam citādi – piepildām ar savām lietām un izkrāsojam savās krāsās," par savu jauno ekspozīciju Burblis galerijā Istaba sarunā ar laikrakstu Diena saka māksliniece Ilze Aulmane. Savos darbos viņa runā gan par cilvēka iekšējo pasauli, gan par viņa mājvietu.
Tā ir pasaule, kurā var domāt savas niknās domas vai tvīkt mīlas jūtās, var baudīt savu bezgaumību vai nodoties intelektuāliem lidojumiem, kuri citiem paliek apslēpti. "Tas ir tas, ko mēs skatāmies jūtūbē vai kādas čības mēs nopērkam lielveikalā," māksliniece min piemērus un cilvēka privāto telpu uzlūko kā burbuli, kas tik ļoti piestāv mūsdienām, kad cilvēku komunikācija galvenokārt norit runas burbuļos (speech bubble), kuru pirmsākumi datējami ar mūsu ēras pirmajiem gadsimtiem.
Iepazīti komiksos, šie runas burbuļi kļuvuši par neatņemamu mūsu dzīves sastāvdaļu ar vacapiem, mesendžeriem un citiem virtuālās saziņas līdzekļiem, kas pieļauj plašu cilvēka uzvedības gradāciju – sākot ar slēpšanos un lomu spēlēšanu un beidzot ar atbrīvošanos un atklāšanos caur emodžiem, gifiem, žargoniem, pārrakstīšanās kļūdām un citām lietām (vārdu sakot, ar savu burbli burblī), kuras kļūst par cilvēka privātās telpas virtuālo paplašinājumu. "Ir ļoti interesanti vērot, kā cilvēki sajūt un apzinās sevi saskarsmē ar citiem cilvēkiem un apkārtējo vidi," akcentē Ilze Aulmane.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena otrdienas, 22. janvāra, numurā! Ja turpmāk vēlaties Dienas publikācijas lasīt drukātā formātā, laikrakstu iespējams abonēt ŠEIT!