Seminārā bija iespēja uzklausīt vitrāžas autoru Krišu Zilgalvi, AM Studio vadošo mākslinieci Andu Munkevicu, Vincents arhitektūra pārstāvī Lauru Meiju, savukārt kā īpašie viesi tika sagaidīti starptautiski atzītās angļu arhitektūras un inženierkompānijas ARUP gaismas inženieri Melisa Maka (Melissa Mak) un Džulio Andrea Antonuto (Giulio Andrea Antonutto).
Seminārā tika stāstīts par Latvijas atmodai veltītās unikālās Rīgas Doma jaunās vitrāžas māksliniecisko konceptu un tās tehniskajiem izaicinājumiem, kā arī to, kāpēc pasaulslavenās inženierkompānijas ARUP specialistiem radās interese piedalīties tās veidošanā. Tāpat seminārā varēja noskaidrot nozares speciālistu viedokļus par jaunās Doma vitrāžas nozīmi pasaules stikla mākslas attīstībā.
Jau iepriekš vēstīts, ka biedrības Ascendum projekta Mans Doms organizatori kopš 2012. gada janvāra strādā pie ieceres par jaunas laikmetīgas Rīgas Doma vitrāžas tapšanu, kas būs piemiņas zīme Latvijas neatkarības atgūšanai un īpašs veltījums 1991. gada barikāžu dalībniekiem. Radošajā konkursā par jaunās vitrāžas radošo koncepciju uzvarēja Kriša Zilgalvja ideja par vitrāžu kā monolītu stikla skulptūru, kas mainīs savu izskatu, atkarībā no gaismas un tās vērotāja atrašanās vietas.
Topošais mākslasdarbs ir septiņus metrus augstu stikla skulptūru, kuras lielākais gabals sastāvēs no četrus metrus liela, vienkopus izlieta un apstrādāta stikla. Tik augsts skulpturāls stikla lējums pasaules arhitektūrā ir ļoti reti izmantots, un to novērtējuši arī starptautiski atzītie ARUP speciālisti. Pasaulslavenie arhitektūras un inženierijas speciālisti prezentācijā apgalvoja, ka šis mākslas darbs ir sasniegums, kas atvērs durvis jaunām tehnoloģiskajā stikla mākslas un inženierijas iespējām ne tikai Latvijai, bet arī visai Eiropai. Jaunās Rīgas Doma vitrāžas Ar degsmi par brīvu Latviju atklāšana plānota šī gada otrajā pusē.