Rīgas Jūgendstila centrs piedāvā, izstaigājot maršrutu Fauna pilsētā, iepazīt tos Rīgas jūgendstila namus, kuru fasādēs atveidoti pilsētas robežu pārkāpēji – dzīvnieki.
Rakstniecības un mūzikas muzejs (RMM) Muzeju naktī iepazīstinās ar Dzegužkalnu – vietu, kurā dzīvojuši un radījuši literāti un mūziķi un kura ir iedvesmojusi māksliniekus. Piedāvājumā trīs maršruti – Sajūtu pastaiga, Bērnu taka un velomaršruts –, kuru pieturpunktos varēs lasīt un klausīties stāstus, ko par Dzegužkalna apkaimi vēsta literārie un kultūras vēstures avoti, veikt radošus uzdevumus, pārbaudīt erudīciju.
Ojāra Vācieša muzejs Rīgā aicina uz pasākumu Bezrobežu Vācietis – ar dzejas pastaigu muzeja dārzā un tiešsaistes sarunu vakaru, savukārt Latvijas Bankas zināšanu centrs Naudas pasaule virtuālā pasākumā Nauda bez robežām piedāvās saistošas un izzinošas aktivitātes ikvienam, kas interesējas par naudu, ekonomiku, personīgajām finansēm un tautsaimniecību.
Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM) visas dienas garumā rosina doties izziņas spēlē Pa Rīgu pāri laikmetu robežām, kurā jāiziet maršruts no muzeja pagaidu mītnes Brīvības bulvārī 32 līdz vēsturiskajai mājvietai – Rīgas pilij. Ceļā redzētie nami un ielas būs jāatpazīst senās fotogrāfijās. Visas Latvijas mērogā muzejs gadsimtu robežas piedāvā šķērsot sabiedrības iesaistes akcijā Krāsainā Latvija: toreiz un tagad. Muzeja Facebook lapā būs redzama valsts karte, kurā atzīmētie punkti ilustrēti ar dažādu laiku pilsētu un ievērojamu vietu skatiem. Gan virtuāli, gan klātienē ceļojot pa Latviju, muzejs aicina nofotografēt kartē izceltās vietas un mūsdienu fotogrāfijas pievienot līdzās vēsturiskajiem attēliem. LNVM Dauderu nodaļa Muzeju naktī aicina uz meklēšanas spēli Atklāj Dauderu dārzu!, bet no 15. maija un turpmāk būs pieejami arī trīs dažāda garuma izzinoši pastaigu maršruti Sarkandaugava: toreiz un tagad. Savukārt Tautas frontes muzejs vedīs virtuālā pastaigā pa trešās atmodas manifestāciju vietām, bet spēlē Atpazīsti valstis! ļaus pārbaudīt ģeogrāfijas zināšanas un valstu saistību ar Latviju.
Plašāk – www.km.gov.lv, muzeju mājaslapās un Facebook kontos.