Puntulis skaidroja, ka Kultūras ministrija (KM) sadarbībā ar kultūras nozari ir izstrādājusi specifiskus atbalsta mehānismus un plānots, ka, jau šonedēļ iedarbinot pēdējos no tiem, neviens no nozares nebūs palicis bez iespējas iegūt palīdzību un "izdzīvot".
Ministrs uzsvēra, ka viņš jau iepriekš paudis Valsts prezidenta Egila Levita viedoklim līdzīgu pozīciju, uzsverot, ka Ministru kabinetam vajadzētu strādāt kā vienotai komandai, nevis katram atsevišķi cīnīties par savu nozari.
"To es teicu kontekstā ar tirdzniecības un skaistumkopšanas tīklu lobiju. Teicu, ka man kā kultūras ministram šobrīd nav citas iespējas kā cīnīties par kultūras iestāžu atvēršanu situācijā, kad epidemioloģiskā situācija nav tik laba," atzina politiķis.
Cilvēki ir noguruši no Covid-19 pandēmijas, un arvien biežāk tiek meklēts, ko esošajā situācijā vainot. "Grūti vainot pandēmiju, jo tā ir netverama, bet valdība ir tepat un to kritizēt ir tikpat vienkārši," sacīja Puntulis.
Ministrs skaidroja, ka KM ir izstrādāta koncepcija, kurā norādīts, kurā mirklī varētu atsākt kultūras nozares darbu, un šajā procesā muzeji būtu pirmie. Tomēr Puntulis uzsvēra, ka viņš nebūs tas, kurš ar šo priekšlikumu nāks klajā pretrunā ar epidemiologu sacīto. "Es nākšu klajā ar šiem priekšlikumiem vien tad, kad to ļaus epidemioloģiskā situācija," akcentēja politiķis.
"Pirms katrs cīnāmies par savu nozari, brīvo laiku, strādāšanu profesijā, būtu jāpaskatās no tā punkta, ka slimnīcā katru dienu 100 Covid-19 pacientu atrodas smagā stāvoklī. Aiz katra šī cilvēka ir ģimene, kas lūdzas par šī cilvēka dzīvību. Uz iespēju apmeklēt teātru, atvērt nozari jāskatās no šīs pozīcijas," norādīja Puntulis, piebilstot, ka viss, ko var darīt esošajā epidemioloģiskajā situācijā, ir ievērot epidemiologu noteiktos ierobežojumus.