Rakstā zviedru dienas avīzē Dagens Nyheter viņa arī paskaidroja, ka Palestīnas atzīšanas mērķis ir palīdzēt izpildīt plānu par Izraēlas un Palestīnas mierīgu līdzāspastāvēšanu: «Mūsu lēmums tiek pieņemts sarežģītā brīdī. Pēdējā gada laikā miera sarunas atkal ir apstājušās, [Izraēlas] lēmumi par apmetņu celtniecību okupētajās palestīniešu teritorijās ir aizkavējuši divu valstu risinājumu, vardarbība Gazā ir atgriezusies. Atzīstot Palestīnu, mēs, pirmkārt, gribam atbalstīt mērenos palestīniešu spēkus, kuriem būs jābūvē Palestīnas valsts un jāsēžas pie sarunu galda. Otrkārt, mēs gribam veicināt vienošanos, padarot sarunu partneru pozīcijas vienlīdzīgākas. Treškārt, mēs gribam palīdzēt nākotnē radīt vairāk cerību un ticības jaunajos palestīniešos un izraēliešos, kuri citādi ir pakļauti radikalizācijas riskam.»
Palestīniešu prezidents Mahmūds Abāss paudis prieku par Zviedrijas lēmumu un novērtējis to kā drosmīgu un vēsturisku, viņa runasvīru Nabīlu Abū Rudeinu citē AFP.
Savukārt Izraēlas ārlietu ministrs Avigdors Libermans zviedru lēmumu nosaucis par nožēlojamu un tādu, kas pastiprinās ekstrēmistu spēkus. The Times of Israel citē viņa paziņojumu: «Ir apkaunojoši, ka Zviedrijas valdība izlēmusi spert šo deklaratīvo soli, kas rada daudz ļauna, bet nepiedāvā nekādu labumu. Zviedrijas valdībai ir jāsaprot, ka attiecības Tuvajos Austrumos ir daudz sarežģītākas par pašsaliekamām IKEA mēbelēm un ka tai būtu jārīkojas atbildīgāk un sensitīvāk.»
Līdz šim jau septiņas Eiropas Savienības valstis - Bulgārija, Kipra, Čehija, Ungārija, Malta, Polija un Rumānija - ir atzinušas Palestīnas neatkarību. (Austrumeiropas valstis gan to izdarīja vēl pirms iestāšanās ES.) No Rietumeiropas valstīm Palestīnu atzinusi vienīgi Islande.
Par Palestīnas atzīšanu pēdējās nedēļās ir nobalsojis arī britu parlaments un Īrijas parlamenta augšpalāta, taču šiem balsojumiem ir tikai rekomendējošs statuss.
Pagaidām citas Ziemeļvalstis negrasās sekot Zviedrijas piemēram. Dānijas un Norvēģijas valdības vadītājas izteikušās, ka atbalsta Palestīnas valsts izveidi, kad tiks panāktas vienošanās par abu valstu mierīgu līdzāspastāvēšanu.