Neputns, 2011
Dr. sc. inf. Sergeja Kruka jaunākā monogrāfija ir interdisciplinārs pētījums par pieminekļu izmantošanu politikā no 1945. līdz 2010. gadam, par pamatu ņemot Latvijas praksi. Monogrāfija ne vien apskata vēstures notikumus, bet arī iztirzā tēlniecības semiotiskos modeļus. Tās pamatā ir arhīvu dokumenti par pieminekļu celtniecības politiku, teorētiskās publikācijas estētikas, mākslas zinātnes un politiskās propagandas jomā. Grāmata aplūko dažu pieminekļu projektu vēsturi un to tapšanas gaitu, atklājot lēmumu pieņemšanas aizkulises, kā arī konceptualizē padomju ideoloģijas attiecības ar ekonomiku.
Māra Zālīte. Tango un Tūtiņa ciemos
Liels un mazs, 2011
Māras Zālītes grāmata pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem Tango un Tūtiņa ciemos ir stāsts par suņu brālīti un māsiņu Tango un Tūtiņu, kuriem ceļojums pie krustmātes negaidīti izvēršas par grūtu pārbaudījumu. Vilciens aiziet, māsiņa aizbrauc, un Tango vienam pašam jāatrod ceļš uz krustmātes ciemu, kura nosaukumu viņš neatceras. Bigauņciems? Abragciems? Ķesterciems? Bērzciems? Apšuciems? Zināms tikai viens - ciems atrodas pie jūras, bet pie jūras jau ir tie visi… Grāmatu ilustrējis Oskars Veilands-Kustikovs.
Jāns Kross. Profesora Martensa aizbraukšana
Atēna, 2011
Izcilā igauņu rakstnieka Jāna Krosa (1920-2007) romāns Profesora Martensa aizbraukšana publicēts 1983. gadā, tulkots 11 valodās. Kādā 1909. gada jūnija rītā igaunis izcils starptautisko tiesību eksperts un cara slepenpadomnieks profesors Martenss dodas ceļā no Pērnavas uz Pēterburgu. Nezinādams, tomēr neskaidrās nāves bailēs nojauzdams, ka tas ir viņa pēdējais brauciens, viņš atskatās uz savu dzīvi. No igauņu valodas tulkojusi Maima Grīnberga.
12 latviešu rakstnieces. Mēs. XX gadsimts
Dienas grāmata, 2011
Grāmata ir 12 latviešu rakstnieču kopīgs garadarbs, kurā lapu pa lapai izgaismojas Latvijas XX gs. vēsture no piektā gada līdz deviņdesmitajiem. Tajā lasāmi jauni, īpaši šim krājumam tapuši Ilzes Jansones, Ingas Žoludes, Andras Neiburgas, Kristīnes Želves, Ievas Melgalves, Andras Manfeldes, Daces Rukšānes, Noras Ikstenas, Gundegas Repšes, Ingas Ābeles, Mairas Asares un Laimas Muktupāvelas stāsti.