Veselības ministrijas dati liecina. Bērnu 1. slimnīcā 1. oktobrī rinda pie ģenētiķa, imunologa ir 107 dienas, pie kardiologa - 66 dienas, pie oftalmologa - 63 dienas, uz ehokardiogrāfiju - 64 dienas.
Lai arī bērnu veselības aprūpe mūsu valstī ir bezmaksas un ir pasludināta par lielu prioritāti, vecāki nereti izvēlas bērnu ārstēšanu par maksu ilgo rindu dēļ. Slimība jau negaida, kad atbrīvosies vieta pie speciālista. Bērna taču žēl. Un cilvēki maksā, ja var samaksāt, nospļaujoties uz bezmaksas veselības aprūpi.
Arī Diena pārliecinājās, ka sazvanīt poliklīniku reģistratūras ir sarežģīts uzdevums. «Uz decembri pagaidām nepierakstām,» par pierakstu pie bērnu acu ārsta laikraksta žurnāliste saņem atbildi Biķernieku poliklīnikā. Kad turpināsies pieraksts, nezinot.
Cita problēma, vecāki, kuri nevar samaksāt par bērna vizīti pie ārsta, ārsta apmeklējumu atliek un slimība tiek ielaista. Nerunājot par jautājuma humāno pusi, ielaistas slimības ārstēšana stacionārā bieži gala rezultātā sanāk dārgāka nekā tās ārstēšana savlaicīgi.
Sistēmas pārstāvji var stāstīt, ko grib, bet ar katru dienu šķiet, ka veselības aprūpes sistēma apzināti tiek veidota tik sarežģīta, lai mākslīgi radītu rindas un problēmas. Kuras var atrisināt, maksājot skaidrā naudā un tūlīt, neskatoties uz to, ka daudzās jomās, piemēram, bērnu ārsta apmeklējums, ir paredzēts valsts finansēts bezmaksas pakalpojums.