Divas Latvijas skolēnu komandas no 7. līdz 14. maijam Tartu Igaunijā piedalījās Eiropas Savienības Dabaszinātņu olimpiādē (EUSO), kas šogad notika jau 14. reizi, un abas 46 komandu konkurencē izcīnīja bronzu. Šajā olimpiādē sacentās 23 ES valstu skolēni, kas nav vecāki par 16 gadiem, demonstrējot zināšanas un prasmes bioloģijā, fizikā un ķīmijā.
Latvijas skolēnu dalību EUSO organizēja LU Dabaszinātņu un matemātikas izglītības centrs. Vienas Latvijas komandas sastāvā bija Amanda Zvaigzne (Jelgavas Valsts ģimnāzija), Krišjānis Kucins (Madonas Valsts ģimnāzija), Vladislava Kurtukova (Rīgas 95. vidusskola), savukārt otrā startēja Austris Mazurs (Rēzeknes 5. vidusskola), Rūta Ozoliņa (Valmieras Valsts ģimnāzija), Sindija Kezika (Valmieras Pārgaujas ģimnāzija). Komandām olimpiādē bija jāveic divi praktiski, integrēti uzdevumi dabaszinātnēs. Pirmajā dienā bija jānosaka, vai pētāmais piens būtu piemērots dažādu specifisku piena produktu ražošanai. Skolēni noteica tauku daudzumu pienā un to daļiņu izmēru ar gaismas starojumu palīdzību, no piena veidoja biezpienu, ar specifiskas reakcijas palīdzību noteica olbaltumvielu daudzumu pienā un ar titrēšanas metodi noteica laktozes daudzumu. Bet otrajā dienā skolēniem bija jāveido dažādas baterijas no alumīnija un aktivētās ogles, jānosaka izveidoto bateriju parametri, jāspēj iedegt dažādas gaismas diodes, kā arī jāizmanto tapusī baterija maza automodeļa darbināšanai.
Bronzas medaļas mājās pārveduši arī divi no sešiem skolēniem, kas piedalījās 22. Baltijas informātikas olimpiādē Helsinkos Somijā, - tās ieguva Aleksandrs Zajakins (Rīgas 89. vidusskola) un Ingus Jānis Pretkalniņš (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija). Mūsu valsti ar Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas, Accenture Latvia, Exigen Services Latvia, Lattelecom, Microsoft Latvia un citu partneru atbalstu šajā olimpiādē pārstāvēja arī Daniels Keziks (ISMA vidusskola Premjers), Jegors Baļzins (Rīgas 96. vidusskola), Niks Derums (Saldus 1. vidusskola) un Roberts Leonārs Svarinskis (Pumpuru vidusskola), kuriem līdz medaļām šoreiz gan neizdevās aizsniegties. Olimpiādē savu meistarību pierādīja kopumā 54 jaunie programmētāji no deviņām valstīm, bet 1. un 2. vietu absolūtajā vērtējumā ieguva Polijas un Zviedrijas pārstāvji. Līdzīgi kā Vispasaules informātikas olimpiādē IOI, arī šajās sacensībās dalībniekiem divās dienās bija jārisina trīs uzdevumi, izmantojot kādu no datorprogrammu programmēšanas valodām - Pascal, C/C++ vai Java.