The Christian Science monitor (CSM) vēsta, ka pagājušās nedēļas nogalē ASV Federālais izmeklēšanas birojs (FIB) paziņoja, ka izjaucis trīs Virdžīnijas vīriešu plānu izprovocēt «rasu karu». Lai to izraisītu, viņi plānoja spridzināt melnādaino baznīcas, sinagogas, nošaujot to sekotājus, kā arī paveikt citus smagus noziegumus, lai ar tiem iegūtu naudu ieroču, zemes iegādei un plašāku apmācību organizēšanai.
Svētdien Virdžīnijas štatā tika izvirzītas apsūdzības Robertam Dilam, Ronaldam Bīslijam Čeinijam un Čārlzam Haldermanam. Izmeklētāji apgalvo, ka šie vīrieši vēlējās iegādāties ieročus un sprāgstvielas no federālā aģenta, kurš tēloja ieroču dīleri. Apsūdzētie ar viņu bija kontaktējušies jau vairākas reizes. WTVR-TV Ričmondā ziņoja, ka FIB jau septembrī bija ieguvis informāciju, ka šī grupa organizē tikšanos, lai apspriestu uzbrukumu plānus.
Apsūdzības rakstā arī minēts, ka šis grupējums bijis saistīts ar neopagānu reliģisko kustību Asatru. Viens no tās atzariem - odinisms - bija ieguvis sekotāju pulku galējā rasisma piekritēju vidū ASV, kā arī bija īpaši populārs cietumu bandu vidū. Odinisma sekotāji gan apgalvo, ka iestājas pret rasismu, taču vienlaikus pauž pārliecību, ka rases un tautības nedrīkst sajaukt un tām jāturas atstatus, intervijā CSM teicis Islandes Universitātes profesors Džošua Rūds.
Pēc tam, kad Dailans Rūfs pērn jūlijā rasisma motivētā uzbrukumā ar mērķi izraisīt rasu karu nogalināja deviņus melnādainos amerikāņus baznīcā Čārlstonā, ASV lielāka uzmanība pievērsta rasistu radīto draudu analīzei.
Southern Poverty Law Center, kas pēta rasu naida noziegumus ASV, jau vairākus gadus apgalvo, ka rasistu ekstrēmistu draudi amerikāņiem ir bīstamāki nekā islāma ekstrēmisms.
Politiskās pētniecības institūts New America ir uzskaitījis, ka džihādistu uzbrukumos kopš 2001. gada 11. septembra ir nogalināti 26 amerikāņi. Tajā pašā laikā 48 nogalinājuši pašmāju baltie ekstrēmisti. Viņu aktivitāšu pieaugums sakrīt ar Baraka Obamas ievēlēšanu par ASV prezidentu 2008. gadā.
Dienvidkarolīnas Universitātes veiktā pētījumā, kurā tika aptaujātas likumaizsardzības institūcijas, secināts, ka gandrīz 74% no tām par vienu no trīs galvenajiem draudiem uzskata pret valdību vērsto ekstrēmismu. Salīdzinājumā tikai 40% to pašu teica par Al Qaeda inspirētu uzbrukumu draudiem.