Libērijā jauni Ebolas vīrusslimības gadījumi nav konstatēti 42 dienas, tas tai ļauj pievienoties no Ebolas vīrusslimības brīvajām Gvinejai un Sjerraleonei. Ebolas vīrusa uzliesmojums, kas Rietumāfrikā sākās 2013. gada decembrī, nogalinājis 11 315 cilvēku. 4809 inficētie miruši Libērijā, 3955 - Sjerraleonē, 2536 - Gvinejā un astoņi - Nigērijā.
Valsts tiek oficiāli uzskatīta par brīvu no Ebolas vīrusa, ja divus 21 dienu ilgus inkubācijas periodus kopš pēdējās inficēšanās reģistrēšanas nav diagnosticēts jauns inficētais.
BBC gan atzīmē, ka Libērija jau divas reizes tikusi pasludināta par brīvu no Ebolas vīrusslimības, taču abas reizes šo paziņojumu nācās atsaukt, jo slimība uzliesmoja no jauna.
PVO arī atgādina: «Pieredze liecina, ka vīruss relatīvi ātri pazūd no to pārslimojušajiem, taču tas var saglabāties nelielā skaitā vīriešu dzimuma pārslimojušo pat veselu gadu, tas palielina risku to nodot seksuālajiem partneriem.»
PVO vadītāja Mārgareta Čana izteikusies, ka Rietumāfrikas valstīm īpaši kritiski būs nākamie trīs mēneši. «Ceram, ka līdz šā gada beigām vīruss būs pametis visu pārslimojušo ķermeņus,» viņu citē AFP. Tiesa gan, tiek uzskatīts, ka īstais no Ebolas vīrusslimības mirušo skaits ir daudz lielāks par oficiālo, jo daudzi cilvēki nav vērsušies pie mediķiem.
Inficēšanās ar Ebolas vīrusu izraisa drudzi, muskuļu sāpes, vispārēju vājumu, vemšanu un caureju. Lielā daļā gadījumu pārstāj darboties atsevišķi orgāni, jo notiek neapturama iekšējā asiņošana. Vīruss izplatās tiešā kontaktā ar inficēta vai jau miruša cilvēka sviedriem, vēmekļiem, asinīm un citiem ķermeņa šķidrumiem.
Rietumāfrikas valstīs Ebolas vīrusslimības uzliesmojumā miruši vairāk nekā 500 mediķu.