Ja bieži ejat ar suni pastaigāties pa mežu vai arī dzīvojat vietā, kur ērču invāzija varētu būt lielāka, noteikti jāizvēlas efektīvs līdzeklis cīņā pret ērcēm. Protams, dzirdētas tautas metodes, kad gatavo etiķa šķīdumu vai krustnagliņu novārījumu, bet es neieteiktu ko tādu smidzināt uz dzīvnieku. Tas var provocēt alerģiskas izpausmes, astmas lēkmes utt. Ja vēlaties ko dabīgu, tad zooveikalos ir nopērkams aerosols Hėry Zero Puce Repulsif, kas satur dabīgus ekstraktus no augiem un darbojas kā repelents pret ērcēm un blusām. Gribu vērst uzmanību, ka šis pavasaris ir īpaši dāsns ar ērcēm, tādēļ, iespējams, ar dabīgiem līdzekļiem vien nepietiks.
Kā izvēlēties pretblusu un pretērču siksnu sunim/kaķim? Uz ko jāvērš uzmanība?
Izvēloties blusu siksnu, uzmanība jāvērš uz to, ko vēlaties ar siksnu panākt - lai blusas un ērces tiktu tikai nogalinātas vai lai siksna parazītus arī atbaidītu. Pretparazītu siksnu piedāvājums patiesībā nav nemaz tik plašs. Pazīstamākās siksnas ir Bayer firmas ražotās Bolfo, Foresto un Kiltix. Foresto siksna sniedz aizsardzību līdz pat astoņiem mēnešiem, tāpēc jāskatās derīguma termiņi. Šīs siksnas priekšrocība - tā nav jānoņem, ja suns iet peldēt, kā arī siksna ne tikai nogalina ērces un blusas, bet arī tās atbaida.
Kiltix siksna darbojas sešus mēnešus, savukārt Bolfo siksna darbojas līdz četriem mēnešiem pret blusām un līdz 10 nedēļām pret ērcēm, bet šīs siksnas tikai nogalina ērces un blusas, bet neatbaida tās. Ja mājās ir mazi bērni, kuri pēc suņa vai kaķa samīļošanas rokas varētu iebāzt mutē, es siksniņas neieteiktu lietot.
Zooveikalos ir pieejamas blusu siksnas, kuru sastāvā ir dabīgi augu ekstrakti, bet praksē ir pierādījies, ka tās darbojas tikai kā aksesuārs, nevis reāls līdzeklis cīņā ar ektoparazītiem.
Cik bieži drīkst suni mazgāt? Ar ko? Vai ar cilvēkiem paredzētajiem šampūniem drīkst?
Suni drīkstat mazgāt vannā kaut katru dienu, ja tas nepieciešams, tikai tad izmantojiet tīru ūdeni, nelietojot šampūnus. Suni/kaķi nekādā gadījumā nedrīkst mazgāt ar cilvēkiem paredzētiem šampūniem, dušas želejām u. c., jo to sastāvdaļas var izraisīt ādas alerģiskas reakcijas un to pārlieku sausināt. Mans ieteikums būtu suni ar suņiem paredzētu šampūnu mazgāt ne biežāk kā 1-2 reizes mēnesī. Tas tāpēc, ka šampūns pilnībā nomazgā dabīgo ādas tauku slānīti, kas darbojas kā aizsargkārta pret netīrumu un baktēriju iekļūšanu dziļāk ādā. Tāpat, mazgājot pārāk bieži, āda tiek sausināta, jo organisms nespēj atjaunot vajadzīgo tauku slāni, tādēļ var parādīties blaugznas un sākas riņķa dancis - jūs mazgājat suni, lai izmazgātu blaugznas, bet tās tikai rodas no jauna, jo organisms tik ātri nespēj ādu ietaukot.