«Sociālais partneris, kāds jau sen bija vajadzīgs,» komentē I. Dālderis. Ideju pieaicināt Laiks kultūrai budžeta veidošanas procesā viņš atbalsta, kaut 2,5% limits esot vēl jāizvērtē. «Katrā ziņā pašlaik ministra nostāja ir, ka finanšu samazinājumi, kas veikti līdz šim, ir maksimālie pieļaujamie un finansējuma samazināšana kultūras nozarē vairs nav iespējama,» norāda ministra preses sekretāre Elīna Bīviņa.
Biedrību Laiks kultūrai 9. jūnijā dibināja nacionālas nozīmes kultūras organizāciju vadītāji, uzskatot - tā spēs ietekmēt lēmumu pieņemšanu kultūras nozarē. Biedrība dibināta, jo atsevišķu kultūras apakšnozaru lobēšana izrādījusies neauglīga. Vadītāji apvieno spēkus, lai par finansējumu cīnītos kopā. Biedrība gan aizstāvēs nevis atsevišķu organizāciju budžetu, bet kultūru kopumā. «Pēdējo gadu laikā Latvijas vārds pasaulē pozitīvi izskanējis tikai saistībā ar kultūru vai sportu,» norādīja Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars, saistot finansējumu kultūrai ar valsts reputāciju. «Kad uz Latviju vizītēs brauc ārzemju amatpersonas, viņus ved uz Rundāli, Nacionālo bibliotēku, Operu. Kad tiek runāts par naudu kultūrai, deputāti atļaujas tādus izteicienus, ka atliek tikai piecelties un iet prom,» dibinot biedrību, teica Latvijas Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis.
Laiks kultūrai aprēķinājuši, ka, salīdzinot ar 2008. gadu, šogad valsts budžeta izdevumi samazinājušies par 16,5%. Kultūras jomā samazinājums ir ievērojami lielāks - 42,5%. «Jāsaprot, ka arī entuziasmam, uz kā strādā visa nozare, ir robežas. Lai saglabātu profesionālismu, vairāk griezt nevar,» saka E. Sniedze.
Biedrības redzamākie biedri ir Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs Juris Dambis, Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks, Rundāles pils direktors Imants Lancmanis, Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Aleksejs Naumovs, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, Valsts kultūrkapitāla fonda direktors Edgars Vērpe, Nemateriālās kultūras mantojuma valsts aģentūras direktors Juris Karlsons, arī E. Sniedze, O. Rubenis, A. Žagars. Turklāt Laiks kultūrai darbība neesot saistīta ar kādu politisku grupējumu. «Gribam panākt, lai kultūra nebūtu vienas partijas lobijs,» saka E. Sniedze. Tāpēc biedrības pārstāvji tikušies ar Saeimas frakcijām, izņemot Saskaņas centra un Par cilvēktiesībām vienotā Latvijā, kuras sarunu atteikušas. «Mērķis ir, lai visās partiju programmās rakstveidā būtu iekļauta kultūra,» norāda E. Sniedze.