Tāpēc, ja rodas kaut nelielas šaubas par to, vai bērns tam ir gatavs, tomēr jānogaida un jāizvēlas dienas nometne. Klusākiem bērniem arī var būt grūti diezgan īsā laika periodā iejusties jaunā kolektīvā. Tāpēc ieteicams pirmo reizi nometni apmeklēt kopā ar kādu klasesbiedru vai labu draugu, jo kopā tomēr drošāk un jautrāk.
Pirms došanās jānoskaidro, kas tieši ir iekļauts nometnes cenā, kur notiek nodarbības, cik pieaugušo būs klāt. Cenas ir dažādas - no simboliskas samaksas līdz vairākiem simtiem eiro. Nometnes rīko gan sporta un interešu pulciņu organizatori, gan privāti uzņēmumi, vairāki no tiem specializējas tieši bērnu nometņu rīkošanā. Noskaidrojot interesējošos jautājumus un izvērtējot komunikāciju ar nometņu organizatoriem, kļūs skaidrs, kura ir tā nometne, kas patiks gan vecākiem, gan bērnam.
VISC rīko mācības nometņu vadītājiem un izsniedz arī sertifikātu, par kura esamību ir vērts pārliecināties. Nometne ir jāreģistrē un jāsaskaņo dažādos dienestos, kas apliecina, ka tās telpas, higiēna utt. atbilst normatīviem, lai tur varētu uzturēties bērni. VISC izveidotajā interneta vietnē www.nometnes.gov.lv iespējams iepazīties ar visu reģistrēto nometņu sarakstu, kā arī izpētīt katras normatīvo statusu, stāsta VISC Interešu izglītības un un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente Inta Kraskeviča. Kad nometne izvēlēta, nometnes organizatori un vecāki noslēdz līgumu, rakstiski iepazīstina vecākus un bērnu ar nometnes iekšējās kārtības noteikumiem.
Svarīgi arī atcerēties, ka ne agrāk kā desmit darbdienas pirms bērna došanās uz nometni vecākiem no ģimenes ārsta vai pediatra ir jāsaņem izziņa par bērna veselības stāvokli, kurā norādīta informācija par veiktajām potēm, utainības pārbaudi, alerģijām, hroniskām saslimšanām un speciālo medikamentu lietošanu.