Problēma: kaķis asina nagus visur, kur viņam ienāk prātā
Kāpēc tā notiek. Kaķi asina nagus, lai iezīmētu teritoriju un atbrīvotos no nagu ārējā slāņa.
Ko darīt. Uz laiku ierobežojiet kaķa piekļuvi mēbelēm, kas viņam kalpo par nagu asināšanas vietu. Atrodiet priekšmetu, ko kaķim labi skrāpēt. Dažiem kaķiem patīk polsterētas lietas, citiem laba šķitīs arī kartona plāksne. Turklāt katrs kaķis skrāpē citādāk. Dažiem patīk zemē nolikta plakana virsma, citiem, nagus asinot, patīk stiepties uz augšu. Risinājums - nagu asināšanai sagatavoto priekšmetu vajag novietot blakus tai mēbeles detaļai, kuru kaķis nepareizi iemīļojis. Kad kaķis pierod asināt nagus uz jūsu piedāvātā priekšmeta, pārvietojiet to uz vietu, kas telpas interjerā nav tik uzkrītoša.
Problēma: kaķis negrib nokārtoties savā tualetē
Kāpēc tā notiek. Iespējams, kaķis cenšas saimniekiem pateikt, ka viņam kaut kas kastē vai tās pildījumā (smiltīs) nepatīk.
Ko darīt. Eksperimentējiet. Ja kaķa tualete ir slēgta, tad pavērojiet, kā kaķis reaģēs, ja to atsegsiet. Dažiem kaķiem nepatīk tualetes smilšu aromāts. Var mēģināt kaķa tualeti pārvietot uz citu vietu. Ja tā ir nolikta aukstā telpā vai blakus kādai ierīcei, kura rada troksni, kaķis var justies neomulīgi. Ja visi šie mēģinājumi atrast risinājumu nedod vēlamo rezultātu, piedāvājiet kaķim divas tualetes - katru savai vajadzībai. Un, protams, tīriet tās kārtīgi un mazgājiet ar karstu ūdeni bez ziepēm.
Problēma: suns rej ikreiz, kad kāds ir pie durvīm
Kāpēc tā notiek. Daudzi suņi rej, lai signalizētu, ka kāds ir pietuvojies viņa baram (ģimenei), ar riešanu cenšoties aizbiedēt svešinieku. Rezultāts nostiprina ieradumu - suns rej, svešais iet projām, un suns domā, ka labi paveicis savu darbu.
Ko darīt. Palūdziet kādam draugam vai ģimenes loceklim pie durvīm ne pārāk skaļi, lai neizsauktu riešanu, pagrabināt (pieklauvēt). Apbalvojiet suni ar kārumu, ja viņš nav ierējies. Atkārtojiet šo treniņu ilgāku laiku, pakāpeniski nomainot klauvējienus ar skaļākiem sitieniem un piezvanīšanu pie durvīm. Drīz suns meklēs kārumu vienalga pie kādas skaņas no durvju puses. Pievienojiet mutisku uzslavu pirms kāruma pasniegšanas, piemēram, labs puika!, un drīz jums nevajadzēt lietot kārumus. Tikai atcerieties, ka gados vecāka suņa apmācība var ieilgt.
Problēma: suns apčurājās ikreiz, kad jūs pārnākat mājās
Kāpēc tā notiek. Notiekošajam par iemeslu var būt medicīniska rakstura pamatojums. Tomēr visbiežāk šādas uzvedības cēlonis ir padevīgā urinēšana. Suns cenšas pateikt - es ļoti priecājos, ka esi pārnācis. Parasti šāda rīcība raksturīga kucēniem un pieaugot izzūd, taču jebkura nevēlama uzvedība, kas netiek novērsta, var kļūt par ieradumu.
Ko darīt. Izvairieties satraukt savu suni, kad ierodieties mājās. Dodiet viņam laiku nomierināties. Vēlams dzīvnieku ielikt būrī un ignorēt, kamēr noplok emocijas. Kad atkal tuvosieties būrim, dariet to pēc iespējas nemanāmā veidā - bez emocijām, glāstiem un acu kontakta. Pēc tam suni par labu uzvedību apbalvojiet.
Problēma: ejot pie pavadas, suns velk saimnieku aiz sevis
Kāpēc tā notiek. Suns ir ziņkārīgs sušķis ar mitru degunu. Ticis ārā no mājas, viņš grib visu redzēt un izostīt.
Ko darīt. Lai kontrolētu kucēnu vilcēju, var pamēģināt lietot segliņus, mācot komandu -blakus! Liela nozīme pastaigas-pie-pavadas stratēģijā ir saimniekam kļūt interesantākam par apkārtējo vidi. Esiet priecīgs un runājiet ar suni, paslavējiet viņu. Centieties bieži mainīt pastaigas virzienus un visu laiku kontaktējiet ar savu mīluli.
Problēma: suns grauž visu ko, izņemot savas rotaļlietas
Kāpēc tā notiek. Sunim grauzt ir veselīgi zobiem. Tomēr, ja pieaudzis suns grauž visu, kas pagadās, jādomā, ka viņš ir nogarlaikojies un vēlas pievērst saimnieka uzmanību.
Ko darīt. Noglabājiet rotaļlietas, kad dzīvnieks ar tām nespēlējas. Mantiņas, kas tikai šad tad tiek sunim piedāvātas, vienmēr viņam būs pārsteidzošas un jaunas. Piedāvājiet mīlulim izturīgas, ar kārumu piepildāmas rotaļlietas.
Padomi sagatavoti pēc Lifestyle.msn.com, pets 101 materiāliem