Portāls pietiek.com, atsaucoties uz tā rīcībā esošo informāciju, otrdien vēstīja - ja Prudentia spēs ar akcionāriem vienoties par uzņēmuma tiesiskās aizsardzības plānu līdz jūlija beigām, tā no valdības saņems 500 000 latu atlīdzību.
Prudentia asociētais direktors Ivars Pinkulis atzīst - nerimstošās nesaskaņas un tiesvedība starp uzņēmuma lielajiem akcionāriem ļoti apgrūtina investora piesaisti, jo tā ir atkarīga no akcionāru gribas - vai viņi ir gatavi pārdot sev piederošās akcijas. Tomēr LM akcionāriem Sergejam Zaharjinam un Iļjam Segalam piederošo akciju arests investoru piesaistes iespēju neizslēdz, viņš atzina. I. Pinkulis nenosauca investorus, kuri ir iesaistījušies sarunās par LM iegādi, bet apstiprināja, ka notiek sarunas arī ar Kirova Lipmana un S. Zaharjina piesaistītajiem investoriem.
Lai gan LM lielie akcionāri kreditoru noteiktajā termiņā līdz 31. maijam neizpildīja nevienu no tiem izvirzītajiem nosacījumiem par akciju pārdošanu vai arī investīciju veikšanu uzņēmumā, ne kreditori, ne valdība pagaidām neplāno jebkādā veidā vērsties pret uzņēmumu. Kā norādīja Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce, par tālākajiem soļiem valdība un kreditori lems 26. jūlijā, kad noslēdzas tiesiskās aizsardzības procesa plāna iesniegšanas termiņš. Tad atkarībā no tā, cik veiksmīgas būs bijušas sarunas starp kreditoriem un akcionāriem, kreditori varēs apstiprināt restrukturizācijas plānu, balsot par tā sagatavošanas termiņa pagarināšanu vēl uz mēnesi vai arī lemt par uzņēmuma maksātnespēju. J. Pūce neslēpa - akcionāru bezdarbības un pat pretdarbības dēļ arī valdība «nav pārlieku motivēta veikt kādas aktīvas darbības no savas puses». Arī premjers Valdis Dombrovskis (Vienotība) atzīst, ka LM maksātnespēju nevar pilnībā izslēgt.
Tikmēr S. Zaharjins un I. Segals uzskata, ka viņiem piederošo akciju aresta dēļ investoru piesaiste uzņēmumam un tā glābšana vairs praktiski neesot iespējama, jo aresta dēļ viņiem vairs nav iespēju nodot savas akcijas kreditoru rīcībā. Abi LM akcionāri, kuri vēl pirms neilga laika lielu daļu savu personīgo īpašumu uzdāvināja saviem tuviniekiem, uzskata, ka viņu akciju arests, kas veikts, balstoties uz K. Lipmana iesniegumu policijā, ir nelikumīgs. Viņi uzskata, ka tas vērtējams kā negodīgas uzņēmuma pārņemšanas jeb reiderisma mēģinājums, kurā iesaistītas tiesībsargājošās iestādes un, iespējams, arī valdības pārstāvji. «Mums žēl, ka tiesībsargājošās iestādes un atsevišķi valdības locekļi akli paklausa Kirovam Lipmanam,» teica S. Zaharjins, paskaidrojot, ka īpašumu dāvināšana tuviniekiem bijusi mēģinājums sevi pasargāt no K. Lipmana «uzbrukumiem».