«Reliģiju nekad nevajadzētu izmantot, lai attaisnotu vardarbību. Pārāk bieži jauni cilvēki tiek radikalizēti reliģijas vārdā, lai sētu bailes, nesaskaņas, ārdītu sabiedrības līdzāspastāvēšanas principus. Dialogam starp dažādu ticību pārstāvjiem jābūt nevis īpašai greznībai, bet ikdienas nepieciešamībai,» teica Francisks.
Īpašā dievkalpojumā, kurā piedalījās desmitiem tūkstošu cilvēku, pāvests uzsvēra atbalstu tradicionālās ģimenes vērtībām un aicināja kenijiešus pretoties vīriešu arogancei, sieviešu pazemošanai un nedzimušo bērnu dzīvības apdraudēšanai.
Āfrikas kristiešu baznīcas ir vienas no konservatīvākajām pasaulē, un tieši bīskapi no Āfrikas valstīm ir to garīdznieku priekšgalā, kuri pieprasa, ka tradicionālie baznīcas uzskati par laulību, seksualitāti un abortu noliegumu ir īpaši jāuzsver.
Papildus atbalsta paušanai šādiem uzskatiem pāvests uzsvēra arī savu pārliecību, ka kenijiešiem jādara vairāk, lai sabiedrība Āfrikā vairāk pievērstos nabadzības skartajiem un noraidītu visu, kas «noved pie aizspriedumiem un diskriminācijas, kas nenāk no Dieva».
Bijusī britu kolonija Kenija ir pārsvarā kristiešu valsts, ap 10% valsts iedzīvotāju ir musulmaņi. Pirms diviem gadiem Somālijas islāmistu grupējuma Al Šabab kaujinieki Nairobi lielveikalā nogalināja 67 cilvēkus.
BBC prognozē, ka Āfrikas vizītē, kurā paredzēts arī Ugandas un Centrālāfrikas Republikas apmeklējums, pāvests varētu pievērst uzmanību vides aizsardzībai, lai novērstu, ka nabadzīgākās valstis cieš no klimata pārmaiņām. Geju tiesību aizstāvji vēlētos, lai viņš aicinātu uz lielāku toleranci arī Āfrikā, kur valdību politika ir īpaši homofobiska.