Turklāt R. Munkevicam jāatmaksā 4162,16 latu, ko viņš saņēma kompensācijā. Jūrmalas domes (JD) rīkojumā teikts, ka domes centralizētajai grāmatvedībai jāietur 50% no R. Munkevica ikmēneša izmaksājamā atalgojuma, līdz kompensācijā saņemtā summa tiks dzēsta.
Kompensāciju R. Munkevics nesaņēma uzreiz, jo tūlīt pēc atcelšanas no amata domes Juridiskā pārvalde norādīja, ka viņš pirms mēra amata pienākumu sākšanas nav bijis štata darbinieks valsts un pašvaldību iestādē vai privātā uzņēmumā, tāpēc kompensācija nepienākas. Pērn R. Munkevicu atkal ievēlēja par JD priekšsēdētāju, un viņš kompensāciju pieprasīja atkal, šoreiz izmantojot Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas vēstuli. Tajā apliecināts, ka viņš bijis šīs organizācijas prezidents un 2008. gadā nav varējis atjaunoties agrākajā amatā. Tad arī tapa rīkojums par kompensācijas izmaksāšanu. Taču KNAB norāda, ka par neatalgota amata zaudēšanu nevalstiskā organizācijā kompensācija nepienākas. Tagad tiks lemts par iespējamo krimināllietas sākšanu pret amatpersonām, kas parakstīja rīkojumu - mēra pirmo vietnieci Larisu Loskutovu, izpilddirektoru Valdi Vītoliņu, Finanšu pārvaldes vadītāju Andru Tukāni un Juridiskās pārvaldes vadītāju Eviju Rakišu. «Munkevics kā vienmēr visu izdara svešām rokām un pats ir balts, tīrs un nevainīgs,» konstatē bijušais Jūrmalas mērs Ģirts Trencis (TP).
JD pagaidām neviens negrasās kaunēties par notikušo. «Kriminālprocess nozīmē pārbaudes veikšanu par konkrētiem faktiem, ne vairāk. Nav izslēgts, ka pārbaude var beigties ar atzinumu, ka pārkāpuma nav bijis. Naudas atmaksāšana R. Munkevicam prasīs aptuveni pusgadu, ja vien viņš nenolems atmaksas grafiku saīsināt, samaksājot lielāku summu,» norādīja JD Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja p.i. Inese Auniņa.