«Cilvēkam neko nevar iemācīt, viņš var tikai iemācīties - tad, ja saprot, grib saprast un atcerēties. Var jau iekalt no galvas arī bez izpratnes, bet tad to var lietot tikai tādā situācijā, kādā to mācījies. Jaunajā matemātikas CE tas maz palīdzēs,» G. Lāce saka un uzsver - tagad eksāmenā svarīgāk par to, ko tu dari, ir tas, kāpēc to dari.
Skolotāja ievērojusi, ka agrāk skolēni pret matemātikas CE rezultātiem izturējās nopietnāk, jo tā bija reāla iespēja tikt augstskolā. Tagad, līdz ar matemātikas CE obligātu kārtošanu, uz mācīšanos iespringst tie, kam augstskolā ir cerība tikt budžeta vietā, bet pārējie, kam par studijām, visticamāk, būs jāmaksā, atslābst. «Ir arī pretruna: ar vissliktākajiem matemātikas CE rezultātiem ir visvieglāk iekļūt budžetā tur, kur pēcāk vajadzīgas augstākas matemātikas zināšanas - fiziķos, matemātiķos u. c. Tikmēr biznesa studijās, lai iestātos, konkurences dēļ jābūt daudz labākiem rezultātiem, kaut vēlāk te prasa tikai pamata matemātikas zināšanas…» G. Lāce spriež.
Iziešanu cauri pēdējo gadu CE uzdevumiem iesaka arī fizikas skolotājs Valdis Zuters un latviešu valodas skolotāja Anita Vanaga, kura norāda, ka gatavojoties jātiek skaidrībā par saviem individuālajiem «iekritieniem» un tie jārisina. Savukārt V. Zuters uzsver - pēdējā vakarā pirms CE nav jādara nekas, tikai jāizguļas, bet līdz tam uzdevumu materiāliem jāurbjas cauri pašam, palīdzību lūdzot tad, ja nesanāk vai nesaproti. Paļaušanās, ka viss tiks izstāstīts konsultācijās, augļus nenesīs.