Pagājušajā nedēļā, nākdams klajā ar paziņojumu par kandidēšanu uz augstāko amatu valstī, viņš uzsvēra, ka vēlas panākt pilnvērtīgu Amerikas Savienoto Valstu atkaliesaistīšanos starptautiskajā sabiedrībā gan ar diplomātisku, gan simbolisku rīcību. Tas nozīmētu, ka jāsper attiecīgi soļi, sākot no aizlieguma vēlēšanu kampaņu donoriem ieņemt diplomāta amatu un atļaujas došanas Edvardam Snoudenam atgriezties mājās, neriskējot ar cietumsodu, līdz pat metriskās sistēmas ieviešanai ASV.
«Atļausimies būt drosmīgi. Pievienosimies pārējai pasaulei, pārejot uz metrisko sistēmu. Tas ir viegli. Nevajag daudz laika, lai saprastu, ka 34 grādi ir karsts,» uzrunājot vēlētājus Džordža Meisona Universitātē Virdžīnijā, teica L. Čeifī, vēsta CNN. Citi kandidāti izvairījās uzreiz komentēt L. Čeifī priekšlikumu. Baltā nama preses sekretārs Džošs Ērnests tikai atturīgi piebilda: «Es nenoliedzu iespēju debatēt par jautājumu, kas, pēc gubernatora Čeifī domām, ir tik svarīgs.»
Atjaunot reputāciju
L. Čeifī mediju pārstāve Debija Riča paskaidrojusi, ka L. Čeifī ieinteresējies par metrisko sistēmu, kad septiņdesmitajos gados kādu laiku dzīvojis Kanādā. Tagad viņš uzskatot, ka pāriešana uz to palīdzētu ASV starptautiskajai reputācijai, kuru iedragājusi prestiža zaudēšana pasaulē pēc daudzām kļūdām, kas saistītas ar iebrukumu Irākā. «Šī ir tikai viena no idejām, ko viņš ierosināja paziņojumā par kandidēšanu, un viņš ļoti nopietni domā par tās realizēšanu,» teica D. Riča.
CNBC atgādina, ka ASV ir vienīgā industriālā nācija pasaulē, kura nav pārgājusi uz metrisko sistēmu, ko pareizāk gan būtu dēvēt par starptautisko mērvienību sistēmu (franču val. - Systᅢᄄme International d'Unitᅢᄅs). Vēl bez ASV tā nav ieviesta tikai Āfrikas valstī Libērijā un ilgus gadus starptautiskajā izolācijā bijušajā Mjanmā (Birmā) Āzijā. Vienas no pēdējām uz to pārgāja Kanāda un Apvienotā Karaliste.
ASV ir organizācijas, kas nesekmīgi centušās panākt metriskās sistēmas ieviešanu, argumentējot, ka tas būtu ekonomiski izdevīgāk, kā arī atvieglotu aprēķinus medicīnā un zinātnē.
ABC atgādina, ka 1999. gadā NASA atzina, ka zaudējusi 125 miljonus ASV dolāru vērto Mars Climate Orbiter kosmisko aparātu, jo navigācijas dators saņēma komandas ASV mērvienību sistēmā, nevis metriskajā, līdz ar to bremzēšana tika sākta pārāk vēlu.
Daudz pretargumentu
ASV Kongress 1968. gadā uzdeva izstrādāt pētījumu, kura secinājumos bija teikts, ka ir laiks pāriet uz metrisko sistēmu ASV komerciālajās, tehnoloģiju attīstības un tirdzniecības interesēs. 1975. gadā Kongress pat pieņēma likumu par brīvprātīgu pāreju uz metrisko sistēmu. Taču tam nebija panākumu, jo tika rēķināts, ka ceļa zīmju ar attālumiem un ātrumiem nomaiņa vien izmaksātu 520-650 miljonu ASV dolāru, atsaucoties uz 1995. gadā veiktajiem valdības aprēķiniem, raksta Politico. Papildus būtu jāizdara grozījumi mācību programmās, jāmaina visas cenas zīmes pārtikas veikalos, apģērbu izmēri un pat degvielas uzpildes staciju sūkņu mērmehānismu tablo. Tāpēc ASV mediji prognozē, ka L. Čeifī būs grūti atrast plašāku atbalstu savai idejai.