jūlijā. Taču neviena partija nebija noskaņota kā senāk dežurēt pie CVK, lai būtu pirmā. Saeimas vēlēšanās tam ir nozīme tikai no publicitātes gūšanas viedokļa, jo politisko spēku kārtas numurus vēlēšanās noteiks izlozē 6. augustā. Pēdējā sarakstu pieņemšanas diena būs 3. augusts.
Pirmajā sarakstu pieņemšanas dienā CVK durvis Saeimas krēslu tīkotājiem vērs pulksten 13.00 un viņus pieņems rindas kārtībā, bet pārējās dienās - pieteikšanās secībā. CVK pārstāve Kristīne Bērziņa informēja, ka viena saraksta pārbaudīšana varētu aizņemt daudz ilgāku laiku nekā iepriekš - sešas līdz astoņas stundas -, jo pirmo reizi katru kandidātu var pieteikt tikai vienā vēlēšanu apgabalā. Saeimas vēlēšanās var būt pa trim rezerves kandidātiem katrā apgabalā un tādējādi maksimālais kandidātu skaits, ko katra partija vai partiju apvienība drīkst pieteikt vēlēšanām, ir 115 kandidāti. 9.Saeimas vēlēšanās tika reģistrēti 19 saraksti un 1024 kandidāti.
Līdz otrdienai CVK bija vērsušies un interesi par dalību vēlēšanās izrādījuši 13 politiskie spēki - Saskaņas centrs, apvienība Par labu Latviju!, Par prezidentālu republiku, Zaļo un Zemnieku savienība, Vienotība, Tēvzemes nacionālo spēku savienība, Latviešu Zemnieku savienība, Jaunlatvija, PCTVL, Visu Latvijai! - Tēvzemei un brīvībai/LNNK. Politisko spēku konkurence par iekļūšanu Saeimā varētu būt mazāka, jo ir izveidotas vairākas partiju apvienības un līdz ar to vēlētājiem netiks piedāvāts tik daudz sarak-stu kā iepriekš. Programmas to sagatavošanai ir izņēmuši arī pārstāvji no partijas Jaunlatvija, kuras līderis Didzis Šmits gan domā, ka partijai šīs vēlēšanas vajadzētu izlaist. Savukārt partijas Par prezidentālu republiku līderis Einars Grigors Dienai apgalvoja, ka partija pieteiks pilnus sarakstus visos piecos vēlēšanu apgabalos.
Sarakstiem ir arī jāpievieno visu kandidātu parakstīta priekšvēlēšanu programma un katra paziņojums, ka viņš piekrīt kandidēt vēlēšanās, deklarācija par atbilstību Saeimas vēlēšanu likuma prasībām, kā arī katra kandidāta ziņas par sevi, ieskaitot informāciju par viņu valdījumā esošajiem īpašumiem, parādsaistībām, aizdevumiem, skaidras un bezskaidras naudas uzkrājumiem, vērtspapīriem.