J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā profesionālā bakalaura programmā varēs apgūt skaņu režisora specialitāti. Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola piedāvās iegūt apdrošinātāja, finanšu speciālista vai kultūras menedžera kvalifikāciju, Sociālo tehnoloģiju augstskola sagatavos namu pārvaldniekus un uzņēmējdarbības speciālistus, bet Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija - sporta fizioterapeitus.
Jomās, kurās līdz šim varēja iegūt tikai profesionālo vidējo vai augsta līmeņa speciālista izglītību, vairākas augstskolas sāk piedāvāt vidusposmu - arī koledžas līmeņa izglītību. Rēzeknes Augstskolā būs programma apģērbu projektēšanā un dizainā, kā arī programma topošajiem ēdināšanas servisa organizatoriem. Rīgas Tehniskā koledža (RTK) savukārt izglītos vidējā līmeņa speciālistus - kokapstrādes tehnologus. RTK izveidojusi arī programmu Telemātika un loģistika, bet Vidzemes Augstskola sadarbībā ar Ērgļu arodvidusskolu piedāvās programmu būvdarbu vadītājiem koka ēku celtniecībā un ekobūvēs.
Jau strādājoši robežsargi varēs iegūt nākamā līmeņa izglītību Rēzeknes Augstskolā, bet vecmātes - Rīgas Stradiņa universitātē. Vairākās augstskolās izveidotas arī jaunas maģistra un doktora līmeņa studiju programmas, no kurām interesantākais šķiet profesionālā maģistra grāds reliģijā komplektā ar pastorālā konsultanta kvalifikāciju (Rīgas Augstākajā reliģijas zinātņu institūtā) un doktorantūra sociotehnisku sistēmu modelēšanā (Rēzeknes Augstskolā).