Eiropas čempionātā Barselonā uzbira pēdējā sāls porcija uz Vasiļevska rētām. Bija cerēts, ka ar pretsāpju līdzekļiem izdosies sasniegt labu rezultātu, taču atbalsta kājas savainotā potīte izstaroja tik spēcīgas sāpes, ka Vadims ar 67,56 metriem palika 23. vietā 23 dalībnieku konkurencē. Tādējādi jau otro gadu pēc kārtas Latvijas labākajam šķēpmetējam pēc sezonas beigām būs nepieciešama potītes operācija. Pērn rudenī izdarītajam griezienam diemžēl nebija pozitīva rezultāta. Šosezon sportista trenere Valentīna Eiduka vairākkārt skaidroja, ka metiena brīdī Vadimam kauls rīvējas pret kaulu. Sāpes neaprakstāmas. Lai labāk izprastu traumas nopietnību, pieaicināti pat speciālisti no Vācijas, un šajās dienās ap olimpisko medaļnieku darbojas ārstu konsilijs. Vadima leksika «kaut kādi kauli man vazājas pa kāju» noteikti nav tiešais tulkojums no latīņu valodas, taču uzdzen drebuļus. «Izrādās, potītes apvidū man viss kauls ir apaudzis ar maziem radziņiem. Cik saprotu, ārstu viedokļi sakrīt par to, ka galvenā vaina meklējama vienā konkrētā vietā. Pirmdien man injicēs speciālu šķidrumu, pēc tam došos uz stadionu. Ja metiena laikā sāpes pazudīs, būs skaidrs, ka vaina ir tieši tur. Ja tomēr sāpes nemitēsies, vajadzēs turpināt izmeklēšanu. Vai uzticos ārstiem? Protams, kas gan man cits atliek. Ko viņi teiks, to arī darīšu.»
Karjeras beigšana pagaidām netiek izskatīta. Vadims jau izskaitļojis - ja nākamnedēļ būs operācija, pēc pāris mēnešiem varētu atsākt treniņus. «Par aiziešanu no šķēpmešanas izšķiršos tikai tad, ja sacensībās uzrādīšu rezultātus 70-75 metru robežās. Jābūt rezultātam vismaz aiz 80 metru līnijas, citādi nav nozīmes turpināt. Ar sliktāku rezultātu nemaz neaicinās uz nopietniem mačiem. Ja arī aicinās, nebraukšu. Vēl ir doma pamainīt mešanas tehniku, lai tik liela slodze nebūtu atbalsta kājai. Vispirms gan jācer, ka pēc operācijas situācija uzlabosies.»
Pasaules rangā Vasiļevskis ar 84,08 metriem šosezon ieņem 14. vietu. Pēc 2004. gada Atēnu olimpiskā sudraba sezonas galvenajos mačos viņš trīs reizes palicis viena soļa attālumā no medaļas. 2006. gadā Eiropas čempionātā Gēteborgā, kā arī 2007. un 2009. gada pasaules čempionātos Osakā un Berlīnē Vadims bija ceturtais.