A. Lukašenko uzmanības centrā ir kokapstrādes nozare, jo Baltkrievijas prezidents nolēmis galveno uzmanību veltīt tām sfērām, kuras iespējams attīstīt, izmantojot vietējos resursus. Viņš jau noteicis ierobežojumus kokapstrādes rūpniecībā nodarbinātajiem, eksperti to nievājoši dēvē par «dzimtbūšanas atjaunošanu».
Kokapstrādē nodarbinātajiem liegts pamest darbavietu, kamēr uzņēmumā notiek modernizācija. Cilvēki spiesti strādāt par niecīgu samaksu un nedrīkst mainīt darbu. Pēc Baltkrievijas mediju datiem, decembrī nozarē nodarbināto alga bija vidēji 200 dolāru (gandrīz 150 eiro).
Turklāt plānotā kokapstrādes rūpniecības uzņēmumu modernizācija ieilgusi. Starts tika dots vismaz pirms pieciem gadiem, taču modernizācija aizvien nav pabeigta nevienā no deviņiem uzņēmumiem, kuri iekļauti pārveides plānā.
Sarunā ar Ņezavisimaja gazeta eksperti vienisprātis apšaubīja kriminālsodu efektivitāti modernizācijas gaitā. Viņuprāt, tas tikai saasinās jau tā izteiktās problēmas uzņēmumu personālā.
Kā laikrakstam uzsvēra ekonomists Sergejs Čalijs, modernizācijas neveiksme slēpjas tajā, ka lielākā daļa uzņēmumu pieder valstij. Vadītāji nav ieinteresēti veicināt izaugsmi. «Viņu uzdevums tāpat kā padomju laikos ir izstrādāt un īstenot budžeta plānu. Tāpēc var gaidīt tikai kosmētiskus uzlabojumus.»