Otra iespēja, pēc viņu teiktā, ir uz sastrēguma laiku pārslēgt ventilatorus vai auto kondicionieri režīmā, kas nepiegādā gaisu no ārpuses, bet gan ņem to no mašīnas salona. Tāpat lietderīgi ir arī palielināt attālumu starp savu un priekšā braucošo automašīnu.
Pētījuma autori piefiksējuši, ka laiks, ko Lielbritānijas iedzīvotāji pavada, braucot ar auto ikdienas darīšanās (piemēram, uz un no darba), gadu gaitā pieaudzis - saskaņā ar 2013. gada datiem tā ir apmēram stunda. Līdzīgs skaitlis attiecas arī uz ASV iedzīvotāju ikdienu.
Gaisa piesārņojums, kā norāda Pasaules Veselības organizācija, ir starp Top 10 veselības riskiem, ar ko nākas sastapties planētas iedzīvotājiem, un katru gadu tas izraisa aptuveni septiņus miljonus priekšlaicīgu nāvju. Īpaši nopietna šī problēma ir lielpilsētās, kur bieži ir satiksmes sastrēgumi, bet krustojumi, kur auto pārvietojas lēni un ar pauzēm, tiek saukti par gaisa piesārņojuma epicentriem. Pērn pētnieki konstatēja, ka autovadītāji, kas ielās iestrēgst pie luksoforiem, ir pakļauti 29 reizes kaitīgākām gaisa piesārņojuma daļiņām nekā tie, kas ar mašīnām pārvietojas brīvi plūstošā satiksmē, raksta portāls Health.com. Amerikā gaisa piesārņojums ir astotais izplatītākais mirstības iemesls, savukārt, piemēram, Londonā tas nogalina desmitreiz vairāk cilvēku, nekā iet bojā autonegadījumos.