Uzstājoties ar runu Mayflower viesnīcā Vašingtonā, kuru priekšējā rindā klausījās arī Krievijas vēstnieks ASV Sergejs Kisļaks, D. Tramps teica, ka Krievija arī esot piedzīvojusi islāmistu terorisma šausmas. Viņš uzskatot, ka spriedzes mazināšana un attiecību uzlabošana ar Krieviju, tiesa, runājot no sava stipruma pozīcijām, esot pilnīgi iespējama.
«Veselais saprāts saka, ka šis posms, briesmīgais naidīgo attiecību posms, ir jābeidz, un labākajā gadījumā tas arī beigsies drīz. Tas ir labi abām valstīm.
Daži saka, ka krievi nebūs tik saprātīgi. Mans mērķis ir to pārbaudīt. Ja mana administrācija nevarēs panākt vienošanos, kas ir lieliska - ne vienkārši laba, bet lieliska Amerikai un laba arī Krievijai -, tad mēs ātri pametīsim galdu. Vienkārši tā. Mēs to pārbaudīsim,» teica priekšvēlēšanu kampaņu laikā populārākais republikāņu kandidāts.
Līdzīgi viņš teica, ka meklēs saprašanos arī ar Ķīnu, kas būtu balstīta uz kopīgām interesēm. Ķīna respektējot stiprumu, tāpēc, ja tai ļaujot izmantot ASV ekonomiski, kā tas tagad notiekot, tad amerikāņi ķīniešu acīs zaudējot visu respektu.
D. Tramps arī solīja pēc tam, kad būšot ievēlēts par ASV prezidentu, sasaukt NATO sabiedrotos uz samitu, kur pārrunātu finanšu sloga balansēšanu, kā arī NATO novecojušās misijas un struktūras modernizēšanu.
«Mūsu sabiedrotie nemaksā savu daļu. Viņi uztver ASV kā vāju un piedodošu valsti un neuzskata, ka viņiem jāpilda vienošanās ar mums. Piemēram, NATO tikai četras no 28 dalībvalstīm, neskaitot ASV, tērē aizsardzībai prasītos vismaz 2% iekšzemes kopprodukta. Valstīm, ko mēs aizsargājam, ir jāsedz šīs aizsardzības izmaksas. Ja tas tā nenotiek, ASV jābūt gatavām ļaut šīm valstīm pašām aizsargāt sevi. Mums nav izvēles,» teica. D. Tramps.