J. Timošenko, kuru sestdien atbrīvoja no ieslodzījuma, tika minēta starp iespējamiem premjera amata kandidātiem, taču viņa svētdien paziņoja, ka nav gatava vadīt jauno valdību. Atteikums varētu liecināt par politiķes nodomu kandidēt 25. maijā paredzētajās prezidenta ārkārtas vēlēšanās.
Par līdzšinējā valsts prezidenta Viktora Janukoviča atlaišanu sestdien nobalsoja parlaments, taču viņa atrašanās vieta nebija zināma, visticamāk, viņš slēpjas valsts austrumos, kas ir viņa atbalsta bāze. Tikmēr cits pēc cita tiek atlaisti viņa bijušie ministri un drošības struktūru vadītāji, no kuriem daļa ir izsludināti meklēšanā.
Izmeklēs noziegumus
O. Turčinovs paziņoja, ka jaunas valdības izveidošana ir prioritāte. Viņam pievienojās arī viens no opozīcijas līderiem, bijušais boksa čempions smagsvarā Vitālijs Kļičko. «Šajās dienās pats svarīgākais ir funkcionējošas valdības izveidošana,» viņš sacīja ziņu aģentūrai Reuters.
Bez J. Timošenko kā reālākie premjerministra amata kandidāti ir nosaukti arī viens no redzamākajiem neseno protestu līderiem Arsēnijs Jaceņuks un viens no bagātākajiem cilvēkiem valstī Petro Porošenko.
Iekšlietu ministra pienākumu izpildītājs Arsens Avakovs vakar paziņoja, ka tiesībsargājošās iestādes strādā, lai izmeklētu «smagus noziegumus» pret ukraiņu tautu. Aizdomās turamo vidū esot arī vairākas bijušās valsts augstākās amatpersonas.
Pret V. Janukoviču, kurš pēdējo dienu notikumus Ukrainā ir nodēvējis par apvērsumu, nostājusies arī viņa pārstāvētā Reģionu partija, kuras deputāti Augstākajā radā svētdien paziņoja, ka par asinsizliešanu Ukrainā esot atbildīgs V. Janukovičs un «viņa svīta».
Eiropas Komisija svētdien paziņoja, ka ir gatava parakstīt brīvās tirdzniecības līgumu ar Ukrainu pēc tam, kad tur būs apstiprināta jaunā valdība. Savukārt Eiropas Savienības (ES) ekonomikas un monetāro lietu komisārs Olli Rēns un paplašināšanās lietu komisārs Štefans Fīle sacījuši, ka Brisele ir gatava apspriest ekonomisko un finansiālo palīdzību Ukrainai.
Par nepieciešamību sniegt starptautiskās sabiedrības atbalstu Ukrainas jaunajai valdībai iestājušies vairāki ES dalībvalstu ministri, bet Lielbritānijas ārlietu ministrs Viljams Heigs svētdien vērsās pie Krievijas ar brīdinājumu nejaukties Ukrainas iekšējās lietās.
Vācijas kanclerei Angelai Merkelei un Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam vakar notika telefonsaruna, kurā abi līderi esot vienojušies, ka starptautiskajai sabiedrībai ir jādara viss, lai nosargātu Ukrainas teritoriālo integritāti.