Programmā šogad piedalījās 60 pedagogu no 15 Latvijas skolām, kuri četrus mēnešus bez maksas apguva mūsdienu mācību procesā noderīgas prasmes un zināšanas - jēgpilnu tehnoloģiju lietošanu, pārmaiņu vadību, diskusiju prasmes, komandas veidošanu un citas iemaņas. Tāpat skolotāji izstrādāja pārmaiņu projektus savām skolām, kas ļautu turpmāk mācīt mūsdienīgi un skolēniem saistoši. Programmas finālā, kas norisinājās pirms pāris nedēļām Rīgā, par galveno balvu cīnījās desmit labākās pedagogu komandas no skolām Baltinavā, Grundzālē, Jelgavā, Limbažos, Preiļos, Rīgā, Tukumā, Valmierā un Ventspilī.
Skolu - finālistu veidotos pārmaiņu projektus, pie kuriem tās strādāja visa mācību gada garumā, vieno trīs galvenās idejas - lielāka skolēnu izvēles brīvība un atbildība, teorijas pietuvināšana praksei, kā arī tehnoloģiju radīto iespēju izmantošana mācībās. Tomēr par labāko tika atzīta Preiļu Valsts ģimnāzijas iecere, kas paredz iespēju skolēniem pašiem izvēlēties mācību vietu, laiku un tempu.
Aptaujājot savas skolas audzēkņus, kā galveno izaicinājumu Preiļu skolotāji konstatēja mācību tempa neatbilstību - vairāk nekā 70% skolēnu atzina, ka mācības stundās notiek pārāk ātri vai pārāk lēni. Gandrīz puse jeb 43% skolēnu norādīja, ka jūtas pārslogoti. Lai piedāvātu skolēniem iespēju mācīties savā ritmā, Preiļu Valsts ģimnāzija izveidoja jaunu mācību pieeju, daļu no mācību laika atvēlot obligātajam stundu apmeklējumam, bet daļu - brīvajam.
Skolēniem nu ir radīta iespēja patstāvīgi vai kopā ar skolasbiedriem mācīties atbilstoši skolotāja sagatavotam mācību plānam, kā arī tiek piedāvāta iespēja noskatīties stundu videoierakstus, kas īpaši noderīgi bērniem slimības vai citu prombūtnes iemeslu gadījumā. Ar skolēniem, kas izvēlas mācīties pēc jaunās sistēmas, tiek slēgts līgums, līdz ar to skolēni uzņemas skaidru atbildību par savu izaugsmi.
Projektu skolā jau notestējuši deviņi skolotāji un 62 skolēni - lielākā daļa iesaistīto skolēnu atzina, ka mācību process šādi kļuvis mūsdienīgāks, puse norādīja, ka mācību laiku izmantojuši optimālāk, un 26% skolēnu uzlabojušās sekmes.