«…slodzi noņemam nost pa dienām un pagarinām gadu. Trīs mēnešus iedot bērniem (vasaras brīvlaiks - red.) - tas ir par traku. Un pēc tam gada laikā viņus pārslogot,» intervijā Dienai sacīja R. Ķīlis. Kā nesen norādīja izglītības ministrs Rolands Broks, pedagogu atsaucība par šo iespēju neesot liela. Latvijā ir 169 mācību dienas gadā, citās Eiropas valstīs - 181 vai pat 204.
«Esam pirmajā vietā ES pēc bērnu traumu skaita, un vislielākais traumu skaits ir tieši vasarā,» norāda portāla mammam.lv/tetiem.lv līdzautore Inga Akmentiņa-Smildziņa. Tāpat strādājošiem vecākiem vasaras laikā ir grūti tikt galā ar mazāku bērnu pieskatīšanu.
«Vienu mēnesi es ņemšu atvaļinājumu, otru - tēvs, trešo - omīte? No šī viedokļa es tiešām atbalstu ieceri samazināt brīvdienu garumu,» pauda I. Akmentiņa-Smildziņa. Tomēr vajagot rūpīgi visu izsvērt un ņemt vērā arī citu valstu pieredzi.
Šādas ieceres īstenošana saistīta ar dažādiem finansiāliem aspektiem, proti, vai tam atradīsies finansējums un pašvaldības varēs nodrošināt transportu, ar ko bērnus nogādāt skolā, norāda Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško.
Skeptiskāka ir Madonas Valsts ģimnāzijas direktore Vanda Maderniece, kura atzīst, ka bērni patiešām ir pārslogoti - īpaši garas mācību dienas mēdz būt vidusskolēniem, tomēr viņa apšaubīja, vai vasaras brīvlaika saīsināšana atslogotu bērnus.