Kā The Local skaidroja Gēteborgas mēra vietnieks Matss Pilēms, lai pārbaudītu, vai saīsinātā darba diena dod cerētos rezultātus, izvēlēti divi departamenti. Vienā darbinieki strādās sešas stundas dienā, bet otrā - ierastās septiņas. Darbinieki abās grupās saņems vienādu atalgojumu.
«Mēs pēc tam salīdzināsim abas grupas un redzēsim, kā tās atšķiras. Mēs ceram, ka darbinieki, kas strādās mazāk stundu, mazāk slimos un jutīsies labāk gan mentāli, gan fiziski,» stāstīja M. Pilēms.
Ekonomiskais eksperiments ilgs vismaz gadu. Nesen sešu stundu darba dienu izmēģinājusi arī Gēteborgas autobūves kompānija, kas ziņojusi par darba produktivitātes kāpumu, mudinot arī domi cerēt uz pozitīviem rezultātiem.
Sešu stundu darba dienas atbalstītāji apgalvo, ka pēc šī laika darbinieki jebkurā gadījumā ir piekusuši, tādēļ samazinās produktivitāte. Tomēr ne visi ir sajūsmā par darba stundu samazināšanu. Opozīcija ieceri sauc par «negodīgu un populistisku gājienu» pirms gaidāmajām vēlēšanām, vēstīja avīze Metro.
Gēteborgas mēra vietnieks pārmetumus noraida, uzsverot, ka šī iecere tikusi plānota jau sen.