Doktorantūrā Poļina pēta iekaisīgo zarnu slimību ārstēšanu. Viņa ir viena no jaudīgākajiem jaunajiem LU dabaszinātniekiem, kas pērnajā decembrī uz gadu saņēma mecenāta SIA Mikrotīkls piešķirtu un LU Fonda administrētu stipendiju (1000 eiro mēnesī) pētniecībai. Poļina ir ļoti priecīga un pateicīga par šo atbalstu. Jo īpaši tādēļ, ka uzskata – viņas pētījums nākotnē var būtiski palīdzēt pacientiem gan Latvijā, gan, iespējams, arī pasaulē. "Vienmēr vajag aktīvi izmantot iespējas. Arī saviem studentiem saku – kāpēc gan nepamēģināt?! Es jau arī piesakoties nedomāju, ka stipendiju iegūšu," viņa saka. Kaut kas izdodas tikai tad, ja dara.
Zināja, ko grib
Nekādu šaubu! Jau bērnībā Poļina zināja, ko grib – "ārstēja" lelles un dzīvniekus, skolā padziļināti mācījās ķīmiju un dabaszinības, gāja RSU sagatavošanas kursos un pēc 12. klases dokumentus iesniedza tikai un vienīgi RSU Medicīnas fakultātē. "Tomēr, sākot studēt, nebiju domājusi, ka būs tik grūti," Poļina atzīstas. Pirmie divi gadi bijuši ļoti smagi, trešajā kursā kļuvis vieglāk, jo augusi pašas sapratne par cilvēka organismu. Bet, par spīti grūtībām, mācības aizrāva.
Kad medicīnas studentiem sākās prakse slimnīcā, Poļina iepazinās ar profesoru Juri Pokrotnieku, kurš šobrīd ir Stradiņa slimnīcas Gastroenteroloģijas, hepatoloģijas un nutrīcijas centra vadītājs. "Tad arī sapratu, cik interesanta ir gastroenteroloģija, viņš to ļoti aizraujoši pasniedza. Pie viņa rakstīju arī savu diplomdarbu." Poļina stāsta, ka gastroenteroloģiju kā savu specialitāti izraudzījusies tāpēc, ka tajā varot strādāt "gan ar galvu, gan ar rokām", proti, gan ar izmeklējumu rezultātiem, gan ar endoskopijas iekārtām u. tml. Vispirms gan bija jāiegūst sertifikāts internajā medicīnā, jākļūst par terapeitu. Patlaban likums un studiju programma jau ir mainīti, un gastroenteroloģijas virzienam topošie mediķi var pievērsties bez internās medicīnas starpposma.
Poļinai ļoti patīk darbs stacionārā. "Tāpēc esmu šeit, Stradiņos. Es neredzu sevi strādājam tikai poliklīnikā vien," viņa saka. Tāpat Poļina māca gastroenteroloģiju RSU vecāko kursu studentiem gan latviešu, gan angļu valodā, vada praktiskās nodarbības, pieņem eksāmenus.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena piektdienas, 15. jūnija, numurā! Ja turpmāk vēlaties Dienas publikācijas lasīt drukātā formātā, laikrakstu iespējams abonēt ŠEIT!