Kopš 2008.gada, kad Latvijā bija aptuveni desmit vīngliemežu audzētavas, to skaits līdz šim gadam ir pieaudzis līdz aptuveni 130 vīngliemežu audzētavām.
Latvijā vīngliemeži tiek audzēti gaļas ieguvei un selekcijai. Latvijā pēc vīngliemežiem īpaši pieprasījuma nav, jo šeit nav gliemežu pārstrādes uzņēmuma, taču tuvākais šādas pārstrādes uzņēmums atrodas Lietuvā, informēja Jakovļeva.
Patlaban Latvijā darbojas aptuveni 130 vīngliemežu audzētavas, kuras izveidojušās visā Latvijas teritorijā.
Jau ziņots, ka saskaņā ar normatīvajos aktos veiktajām izmaiņām atļaujas vīngliemežu audzētavu izveidi līdz šā gada beigām turpinās izsniegt Dabas aizsardzības pārvalde, bet pēc tam šī joma nonāks Pārtikas un veterinārā dienesta pārraudzībā.
Dabas aizsardzības pārvalde informē, ka audzētavās iespējams pavairot arī Latvijas dabā ievāktos parka vīngliemežus, kas ir daudz lētāk, nekā iegādāties gliemežus no citām audzētavām, taču vīngliemežu ievākšanai dabā nepieciešama Dabas aizsardzības pārvaldes atļauja nemedījamo dzīvnieku ieguvei.
Parka jeb īstais vīngliemezis ir vienīgā komerciāli izmantojamā gliemežu suga Latvijā. Šos gliemežus valstī vāc kopš 1994.gada. Vīngliemežu vākšanas laiks parasti ir aprīļa beigas un maija sākums.