Šā gada Vienotā balsošanas diena (kura reāli gan ilga trīs dienas) arī piesaistīja plašāku uzmanību nekā citkārt, jo tas bija pēdējais balsojums pirms nākamgad gaidāmajām Krievijas Valsts domes vēlēšanām, tāpat ar šo balsošanu lielas cerības saistīja nesistēmiskā opozīcija, kura cenšas izmantot tā dēvēto gudro balsojumu, aicinot visus ar varu neapmierinātos atbalstīt konkrētus opozīcijas kandidātus.
Papildus tam šā gada balsojumi bija pirmie, kuri notika pēc izmaiņām Krievijas konstitūcijā, kuras paredz Valsts domes pilnvaru paplašināšanu. Lielā mērā šo izmaiņu dēļ šā gada vēlēšanas kļuva par uzreiz vairāku jaunu politisko partiju debiju pirms Valsts domes vēlēšanām.
Kopumā Vienotā balsošanas diena nekādus pārsteigumus nesagādāja, noslēdzoties ar varas partijas Vienotā Krievija pārliecinošu kopējo uzvaru. Atklāts, protams, paliek jautājums, cik godīgi bija iepriekšējie un izbraukuma balsojumi, tomēr tā šajā gadījumā ir tikai retoriska piebilde.
Līdzīgi kā iepriekšējās reizēs, necik efektīvs neizrādījās arī gudrais balsojums. Pat ļoti optimistisks vērtējums liecina, ka šā balsojuma ietvaros municipālajā līmenī ievēlēti vien pāris desmiti opozicionāru, pie kam vairākumā gadījumu kreisas vai nacionālistiskas ievirzes. Galvenais nesistēmiskais liberālās opozīcijas panākums ir atsevišķu deputātu iekļūšana Tomskas un Novosibirskas pilsētu domēs.
Par cēloni šādai situācijai tikmēr ir kļuvis trešais faktors – neapmierināti vēlētāji balsis atdeva galvenokārt par jaunajām partijām, no kurām trīs, pateicoties iekļūšanai reģionālajos parlamentos, nodrošināja tiesības piedalīties Valsts domes vēlēšanās, iztiekot bez virknes birokrātisku procedūru. Šīs trīs ir liberālā uzņēmēju veidotā partija Jaunie ļaudis, Zaļā alternatīva, kur visu izsaka nosaukums, kā arī kreisi impēriskās ievirzes spēks Par taisnību. Tikai nedaudz iekļūšanai kaut vienā reģionālajā parlamentā pietrūka Pensionāru partijai.
Pēc visa spriežot, šie spēki vai projekti, kuri uzsvērti distancējas no nesistēmiskās opozīcijas, arī nākamgad darbosies kā neapmierināto Krievijas vēlētāju akumulētāji, ievirzot viņu domas no revolucionārām Kremlim gluži pieņemamā virzienā.