Kā norāda izdevums Foreign Policy (FP), FdI un tās politiskie sabiedrotie – bijušā Itālijas iekšlietu ministra Mateo Salvīni vadītā Līga un ekspremjera Silvio Berluskoni vadītā apvienība Uz priekšu, Itālija (Forza Italia) – kopā var cerēt uz vairāk par 45% vēlētāju atbalstu, ar ko būs pietiekami koalīcijas valdības izveidei. Jaunās valdības priekšgalā, visticamāk, stāsies FdI līdere Džordža Meloni, bet FP, ņemot vērā gaidāmo koalīcijas dalībnieku "prokrieviskos noskaņojumus", pauž bažas, ka vēlēšanu iznākums būs Krievijas prezidenta Vladimira Putina "uzvara" un "papildu iespējas" Maskavai.
Virkne citu plašsaziņas līdzekļu un ekspertu tikmēr satraucas, ka ticamākajā gadījumā, ja Itālijas vēlēšanās uzvarēs labējie, apvienotās Eiropas trešā lielākā ekonomika pievienosies Ungārijai, padarot gandrīz neiespējamu jaunu sankciju noteikšanu pret Krieviju. Budapešta, jāatgādina, nosoda Krievijas iebrukumu Ukrainā un neiebilst pret sankcijām, taču tikai ar nosacījumu, ka tās nerada zaudējumus Ungārijas tautsaimniecībai. Līdzīgu nostāju pauž arī Itālijas potenciālās nākamās valdošās koalīcijas dalībnieki, turklāt, kā liecina nesen veikta YouGov aptauja, pret kādu jaunu sankciju noteikšanu ir 59% valsts iedzīvotāju, kamēr tādas atbalsta tikai 27% itāļu.
Galvenie iemesli, kamdēļ pieņemas spēkā šādi viedokļi, protams, ir pieaugošās ekonomiskās problēmas un pirmkārt jau energoresursu cenu dramatiskais kāpums. Itāļi, kuriem jau iepriekš netrūka savu problēmu, vienkārši nevēlas valsts kopumā un daudzu pilsoņu atsevišķu slīgšanu aizvien dziļākā ekonomiskajā bedrē.
Kā attīstīsies turpmākie notikumi Itālijā, kļūs redzams jau pāris mēnešu laikā, tomēr galvenais, ka Itālijas parlamenta ārkārtas vēlēšanas acīmredzami ir pirmais nopietnais brīdinājums Eiropas politiķiem, ka ievērojama vai pat lielākā daļa vēlētāju, pat ja viņi principā nosoda Krievijas iebrukumu Ukrainā, nav gatavi maksāt par cīņu pret šo iebrukumu ar sava labklājības līmeņa krišanos, ekonomiskajām grūtībām u. c. Un jo tuvāk nāks ziema un attiecīgi Eiropas enerģētikas problēmas, jo vairāk kļūs arī neapmierināto.